Вирубка лісів у Бразилії досягла рекордних рівнів за останні 15 років

Вирубка лісів у Бразилії досягла рекордних рівнів за останні 15 років

Темпи вирубки лісів збільшилися після того, як пост президента Бразилії зайняв Болсонару

Вирубка лісів у Бразилії досягла рекордних рівнів за останні 15 років
фото Shutterstock

Вирубка тропічних лісів Амазонії за останній рік збільшилася на 22% і досягла рекордного рівня за 15 років. Про це йдеться у звіті агентства космічних досліджень (INPE), пише ВВС, на яке посилається Інтерфакс.

Відповідно до звіту агентства, у період з 1 серпня 2020 року до 31 липня 2021 року близько 13 235 кв. км лісу було втрачено, що є найвищим показником із 2006 року.

Міністр довкілля Бразилії Жоакім Лейте заявив, що «ми маємо бути більш рішучими щодо цих злочинів», проте зазначив, що дані не зовсім точно відображають ситуацію останніх місяців.

Раніше цього місяця Бразилія стала однією з країн, яка в рамках кліматичного саміту ООН COP26, що відбувся на початку листопада в Глазго, пообіцяла покласти край вирубці лісів і заліснити вирубані площі до 2030 року.

Темпи вирубки лісів Амазонії збільшилися після того, як пост президента Бразилії зайняв Жаїр Болсонару.

Тропічні ліси Амазонії є «домом» для приблизно 3 млн різних видів рослин і тварин, а також майже мільйона корінних жителів. Ліси також потрібні для зменшення темпів глобального потепління в усьому світі.

Журнал Science Advances у грудні 2020 року зазначав, що щороку тропічні ліси Бразилії втрачають приблизно 130 кг вуглецю на гектар площі. Кліматологи припускають, що ці втрати відбуваються через зменшення рівня опадів у Бразилії, хвиль спеки та посухи.

Нагадаємо, згідно з дослідженням вчених, вирубування лісів у 6 разів гірше для екології, ніж вважалося раніше. Одна з головних причин вирубування лісів – розчищення земель під пасовиська для сільськогосподарських тварин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло