Американська Astra Space здійснила перший успішний запуск своєї ракети на орбіту

Американська Astra Space здійснила перший успішний запуск своєї ракети на орбіту

Ракета дуже високоекономічна - вартість одного старту становить близько $2,5 млн

Американська Astra Space здійснила перший успішний запуск своєї ракети на орбіту
@Astra

Американський космічний стартап Astra Space, який розпочав випробування своїх легких носіїв у 2018 році, здійснив свій перший успішний запуск на орбіту. Усі попередні закінчувалися невдачею.

Легка ракета-носій Rocket 3.4 вийшла на штатну орбіту з тестовим апаратом на користь Космічних сил США, повідомила компанія-розробник Astra Space, передає Інтерфакс.

Запуск було здійснено в суботу з Тихоокеанського космічного комплексу на острові Кадьяк (штат Аляска) о 01:16 за часом Східного узбережжя США (10:16 за Києвом).

В рамках місії STP-27AD2 основу корисного навантаження складали вимірювальні прилади космічних сил США. У ході запуску було апробовано можливості ракети щодо виведення на орбіту перспективних американських військових міні-супутників.

Зазначається, що реального виведення космічного апарату не було. Згідно з програмою випробувального пуску, після виходу другого ступеня на висоту 500 км до центру управління польотом було передано сигнал, що підтверджує здатність відокремлення перспективного супутника від носія.

Це вже другий запуск на орбіту ракетою Astra Space апарату Космічних сил США. Наприкінці серпня він скінчився невдачею. Через відмову одного з двигунів першого ступеня та відхилення від траєкторії на висоті 50 км по командах із Землі її політ було припинено, і вона впала в океан.

Носій Rocket 3.4 є двоступінчастою ракетою з п'ятьма двигунами. Він має виводити на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту до 150 кг корисного навантаження. Довжина ракети складає всього 11,6 м, вона може транспортуватися в контейнері на будь-який стартовий комплекс.

За словами генерального директора компанії Кріса Кемпа, висока економічність ракети може дозволити Astra Space зайняти серйозні конкурентні позиції на ринку космічних запусків.

За твердженням компанії, її ракета буде найпростішим і найтехнологічнішим носієм у світі.

Вартість одного старту становить близько $2,5 млн. Для порівняння: запуск ракети важкого класу Falcon 9 компанії SpaceX коштує понад $60 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло