Телескоп Hubble завершив «грандіозний» тур Сонячною системою і прислав нові знімки планет

Телескоп Hubble завершив «грандіозний» тур Сонячною системою і прислав нові знімки планет

Вчені отримали дані щодо Юпітера, Сатурна, Урана і Нептуна

Телескоп Hubble завершив «грандіозний» тур Сонячною системою і прислав нові знімки планет
фото NASA

Телескоп Hubble завершив свій «грандіозний тур» по Сонячній системи, надіславши знімки, які доповнюють дані минулих досліджень із міжпланетних космічних апаратів. Про це повідомляє сайт американського космічного агентства NASA, на який посилається TJournal.

Агентство розповіло, що космічні апарати, що знаходяться поблизу планет-гігантів, також надсилають знімки, але дані телескопа Hubble дозволяють виявити нові «сюрпризи». Його знімки показують як екстремальні, так і незначні зміни, які швидко відбуваються у цих далеких світах.

Юпітер

Знімки Юпітера, зроблені 4 вересня, показують мінливий ландшафт турбулентної атмосфери. Вчені виявили кілька нових штормів та розповіли, що темпи зміни кольору поблизу екватора планети продовжують їх дивувати. NASA пише, що екваторіальна зона Юпітера залишалася темно-жовтогарячого кольору набагато довше порівняно з попередніми епізодами затемнення. Вони очікували її швидшого освітлення.

Сатурн

Знімки, зроблені 12 вересня, показують швидкі та екстремальні зміни кольору смуг у північній півкулі планети, де настала осінь. У південній півкулі настала весна, це можна помітити по блакитному відтінку полюса.

NASA розповіло, що в 2020 році було важко розглянути шестикутний ураган на північному полюсі, але в 2021 його знову стало чітко видно.

Уран

Знімки, зроблені 25 жовтня, демонструють, що у північній півкулі Урану настала весна. Вчені припускають, що збільшення ультрафіолетового випромінювання, що поглинається від Сонця, спричиняє освітлення полярної ділянки. Це може бути пов'язано у тому числі із зміною непрозорості атмосферного метану або зміною аерозольних частинок.

Нептун

Знімки, зроблені 7 вересня, показують, що темну пляму в північній півкулі, яка нещодавно змінила напрямок руху, все ще добре видно. На фотографії також можна побачити темне подовжене коло, що охоплює Південний полюс.

16 листопада NASA повідомило, що продовжило наукову програму телескопа Hubble на п'ять років – до літа 2026 року.

Нагадаємо, через Джеффа Безоса NASA перенесло політ астронавтів на Місяць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло