За проектом компанії Білла Гейтса побудують ще один експериментальний реактор

За проектом компанії Білла Гейтса побудують ще один експериментальний реактор

Він працюватиме на розплаві солей та швидких нейтронах

За проектом компанії Білла Гейтса побудують ще один експериментальний реактор
фото Southern Company

Компанія TerraPower, яку значною мірою фінансує засновник Microsoft Білл Гейтс, разом із проектом реактора Natrium розробляє експериментальний реактор на розплавленому хлориді (MCRE), пише 3DNews.

 Як і проект Natrium, реактор MCRE отримує енергію від радіоактивного розпаду палива за рахунок поглинання швидких нейтронів, але у випадку MCRE розплав солей служить теплоносієм і засобом подачі палива в реактор. Це виграшне поєднання.

Будівництвом та експлуатацією реактора MCRE займатиметься компанія Southern Company, великий оператор цілого спектру генеруючих потужностей у США.

Днями Southern Company підписала з Міністерством енергетики США угоду про проектування, будівництво та експлуатацію експериментального реактора на розплавленому хлориді (MCRE) на ділянці Національної лабораторії Айдахо (INL).

Крім TerraPower, Southern Company та INL у проекті беруть участь Core Power, Orano Federal Services, Electric Power Research Institute та 3M Company.

Технологія MCFR компанії TerraPower використовує розплавлену сіль як теплоносій та подачу палива в реактор, що дозволяє використовувати так званий швидкий спектр, який, за словами компанії, робить реакцію поділу більш ефективною.

Установка працює за більш високих температур, ніж звичайні реактори, більш ефективно виробляє електроенергію, а також пропонує потенціал для використання технологічного тепла та зберігання (акумулювання) тепла для подальшої генерації.

Міністерство енергетики США кілька років поспіль виділяє десятки мільйонів доларів на цей проект.

TerraPower розробляє також морський варіант реактора MCRE – m-MSR, ймовірно, для ВМС США. Гроші виділяються у рамках п'ятирічної програми, метою якої є надання інформації для проектування, ліцензування та експлуатації демонстраційного реактора.

Як повідомлялося, завдяки інфраструктурній ініціативі Джо Байдена атомна енергетика США отримала масштабне фінансування. Крім цього, буде виділено $21,5 млрд для проектів чистої енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло