Як досягнути сталості через вимоги до розкриття інформації
Партнерський матеріал

Як досягнути сталості через вимоги до розкриття інформації

Найважливіше з чергового вебінару Agribusiness Sustainability Webinar Series

Як досягнути сталості через вимоги до розкриття інформації

Розкриття інформації (information disclosure) – одна із найактуальніших ESG-тенденцій, що формують інвестиційний ринок 2021 року. Тож для інвесторів все частіше ключову роль ри прийнятті інвестиційних рішень відіграє нефінансова інформація. Однак якість та вчасність наданої інформації бажає кращого. Несвоєчасна та нелогічна подача не відповідає очікуванням та знижує ймовірність надання інвестицій. То як правильно комбінувати інформацію? Які інструменти можна використовувати для ефективної роботи?

Про це говорили на вебінарі в рамках Agribusiness Sustainability Webinar Series.

У події взяли участь Юрі Гроенхарт, заступник директора зі стратегії розвитку продукту Sustainalytics, Марсела Руйбал, керівниця групи з виміру впливу та інтегрованої звітності FMO, Ерік Фернальд, директор по роботі з емітентами Sustainalytics, Марта Трофімова, менеджерка зі сталого розвитку KERNEL, Дмитро Бондар, директор з комплаєнсу Horizon Capital. Модерувала – Аліна Соколенко, СEO AV group, Голова Асоціації експертів зі сталого розвитку.

Ми занотували найцікавіші тезиси вебінару. Mind – партнер Agribusiness Sustainability Webinar Series.

Марсела Руйбал

Керівниця групи з виміру впливу та

інтегрованої звітності FMO

FMO є лідером з точки зору інтеграції нефінансової звітності. Бути інституцією фінансового розвитку – це основа нашої діяльності. Ми дотримуємося стандартів GRI та маємо інтегровану систему звітності. Ми зосереджуємось на ЦСР 8, 10, 13.

Важливо співпрацювати з різними ініціативами та організаціями, оскільки це шлях до гармонізації у світі фінансових установ. Ми розробили модель спільного впливу, що є дійсно доступним інструментом. Він призначений для вимірювання того, як за допомогою свого портфеля ви створюєте додану вартість, робочі місця в ланцюжку створення вартості та розуміння, що спричинює викиди.

Створення звітів в рамках нашої системи вимагає збору великої кількості інформації від наших клієнтів, тому ми збираємо дані за допомогою щорічних моніторингових звітів, форм для вимірювання впливу, використовуємо перевірені фінансові дані та різні реєстри, наприклад звіти про інциденти. Ця інформація обробляється в наших системах, а потім відстежується прогрес і перевіряється, чи потрібно щось змінити.

Великий поштовх до розвитку, з яким ми стикаємося зараз, – це фінансове регулювання ЄС, яке в основному призначене для більш гармонізованого спрямування інвестицій у цілі ЦСР. Це положення також стосується labelin/маркування, і воно вимагає ще більше звітності щодо портфеля, ніж раніше. У рамках цього регламенту кожен клієнт повинен дотримуватися певних правил і бути сталим, аби його навіть розглядали. Перевагою вимог до звітності є те, що вони тепер більш стандартизовані, що полегшує гармонізацію.

Юрій Гроенхарт

Заступник директора зі стратегії розвитку

продукту Sustainalytics

Ми бачимо зростаючу потребу в рейтингах ESG на ринку в усьому світі, а не тільки в ЄС. Традиційно рейтинг ESG вимірював ступінь ефективності компанії в ESG, не обов’язково враховуючи ризики, яким вони піддалися. Рейтинг, запропонований Sustainanalytics, підкреслює, що ризики ESG насправді суттєві. Нині рейтинги ESG вимірюють ступінь ризику для цінності підприємства, обумовленого факторами ESG.

Після визначення ризиків, яким піддається компанія, ми оцінюємо, як компанія керує цими ризиками за допомогою політик, програм тощо. І сума цього призводить до оцінки ризику ESG.

Нині рейтинг ризику ESG прийнято значною частиною фінансової індустрії, як-от банки та менеджери активів.

Ерік Фернальд

Директор по роботі з емітентами

Sustainalytics

Тенденції, які ми бачимо у 2021 році, які, безумовно, триватимуть і в 2022 році, є поєднанням обов’язкових та добровільних ініціатив. Наприклад, деякі фондові біржі прийняли деякі типи ESG-звітності як мінімальну вимогу, а інші лише заохочують це та дають рекомендації.

Світовим лідером у встановленні стандартів є GRI, який переважно прийнято більшістю компаній (близько 80%). Але новий гравець походить із Північної Америки – Рада зі стандартів бухгалтерського обліку сталого розвитку (SASB), яка більше зосереджується на суттєвості та на дещо вужчій базі зацікавлених сторін (в основному, інвесторів).

Дмитро Боднар,

Директор з комплаєнсу

Horizon Capital

Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією в Центрально-Східній Європі, яка управляє п’ятьма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституційних інвесторів) з активами понад 1.1 млрд доларів США та більш ніж 27-річним інвестиційним досвідом у регіоні.  До портфоліо фонду входять: ROZETKA, Ajax Systems, Genesis, Intellias, Yarych тощо.

Принципи відповідального інвестування дотримуються шляхом впровадження стандартів діяльності IFC щодо екологічної та соціальної стійкості та керівних принципів з охорони довкілля, здоров'я та безпеки (EHS).

Система екологічного та соціального (E&S) менеджменту (ESMS), створена з екологічними та соціальними питаннями, включеними в процес прийняття інвестиційних рішень.

Цінності належного корпоративного управління спільні та ефективні механізми корпоративного управління, встановлені в кожній портфельній компанії під час здійснення інвестицій

Цей відповідальний підхід до інвестування та дотримання міжнародних стандартів здоров’я дає змогу досягти значного впливу та внести свій внесок у досягнення Цілей сталого розвитку ООН.

Марта Трофімова

Менеджерка зі сталого розвитку

KERNEL

Кернел – одна з небагатьох компаній в Україні та єдина компанія в аграрному секторі, яка має посаду менеджера зі сталого розвитку. Це чудовий приклад компанії, що працює в регіоні Східної Європи та Центральної Азії, яка інтегрує звітність ESG у свою операційну діяльність.

Річний звіт Kernel, а зокрема, частина щодо сталого розвитку, є одним із ключових каналів повідомлення зацікавлених сторін про прогрес бізнесу. Одним із прикладів, що демонструють ефективність практики звітності ESG, є те, що у рамках співпраці з банками чи фінансовими установами, звітність про сталість стає самодостатнім інструментом для комунікації та взаємодії.

Іншим потужним інструментом для досягнення цілей ESG є рейтинги. Тут важливо побачити різницю між ESG та стійкістю. З точки зору мови інвестора, ESG вважається більш орієнтованим на бізнес, йому більше довіряють як аспекту процесу прийняття рішень інвестором, і, що найголовніше, його можна виміряти.

Оцінка ефективності ESG, окрім того, що це хороший методологічний інструмент, може дати нам корисні вказівки та рекомендації щодо того, як компанія повинна рухатися вперед у аспекті своїх нефінансових показників, і, отже, створити свою довгострокову цінність.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло