Програмний комплекс Ask-2 від «Укртрансгазу» вийшов на європейський ринок

Програмний комплекс Ask-2 від «Укртрансгазу» вийшов на європейський ринок

Українську розробку для обліку газу придбав оператор ГТС однієї з сусідніх країн Європи

Програмний комплекс Ask-2 від «Укртрансгазу» вийшов на європейський ринок
Фото: utg.ua

Фахівці АТ «Укртрансгаз» вивели свій авторський програмний комплекс для обліку газу Ask-2 на європейський ринок. Про це повідомила пресслужба компанії.

«Унікальна авторська розробка фахівців дає змогу вести облік газу одночасно у фізичних (куб. м) та в енергетичних (кВт-год) одиницях. Нещодавно комплекс Ask-2 придбав та почав використовувати оператор газотранспортної системи (ГТС) однієї з сусідніх країн Європи», – стверджують у компанії.

Зазначається, що програмне забезпечення автоматизує процес збору та обробки метрологічної інформації, а також здійснює комерційний і технологічний облік природного газу як на вузлах обліку на виробничих об’єктах, так і в системі загалом.

В Україні Ask-2 застосовується під час транспортування газу магістральними газопроводами та у підземному зберіганні природного газу. Аналогічні функції комплекс зможе виконувати в ГТС та мережах підземних сховищ (ПСГ) інших країн Європи.

«Попри те, що комплекс розроблявся насамперед для внутрішнього використання в компанії, нині бачимо високу зацікавленість у програмі з боку інших учасників ринку. Тож очікуємо на нові пропозиції партнерства та готові ділитися кращими розробками з усіма, хто розвиває енергетичний сектор в Україні та за її межами», ‒ відзначив в.о. генерального директора підприємства Сергій Перелома.

Раніше «Укртрансгаз» розпочав переобладнання п’яти газотурбінних двигунів для Більче-Волицько-Угерського ПСГ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло