Експорт українських товарів і послуг до ЄС зріс на майже 48% за три квартали

Експорт українських товарів і послуг до ЄС зріс на майже 48% за три квартали

Частка торгівлі з Євросоюзом складає понад третину від загального торговельного обігу України

Експорт українських товарів і послуг до ЄС зріс на майже 48% за три квартали
Фото: pixabay.com

Експорт українських товарів і послуг до Європейського союзу (ЄС) зріс на 47,9% за три квартали цьогоріч проти аналогічного періоду 2020 року. Відповідне зростання імпорту становить 26,8%. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

Зазначається, що ЄС залишається головним торговельним партнером України із загальною часткою 39,8% від загальноторговельного обігу. Зростання обсягів торгівлі спостерігається не лише у вартісних, а й у кількісних показниках.

За словами заступника міністра економіки Тараса Качки, в абсолютних вимірах зросла торгівля рудою. Експорт з України склав 16 млн тонн від початку року, що на 3,7 млн тонн (29%) більше за торішній показник.

Водночас за десять місяців календарного року Україна продала до ЄС 6,1 млн тонн зернових – на два млн тонн менше проти десять місяців торік. Хоча у грошовому еквіваленті цей експорт більший на $54 млн. Це повʼязано з меншим урожаєм минулого року.

Окрім того, на 20% зріс експорт виробів з дерева – склав 1,2 млн тонн. Обсяг експорту меблів сягнув 276 000 тонн за 10 місяців та зріс на 39%.

Нагадаємо: Україна планує до 2024 року почати експорт «зеленого» водню до ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті