Ціни на газ у Європі зросли через нові санкції проти «Північного потоку 2»

Ціни на газ у Європі зросли через нові санкції проти «Північного потоку 2»

Але суттєво санкції на добудований газопровід не вплинуть, кажуть аналітики

Ціни на газ у Європі зросли через нові санкції проти «Північного потоку 2»
фото Shutterstock

Вартість ф'ючерсів на газ у Європі у вівторок підскочила після того, як США оголосили про нові санкції через будівництво «Північного потоку 2». Але значного зростання цін аналітики не чекають, тому що газопровід уже добудовано і суттєво на нього санкції не вплинуть, повідомляє Bloomberg.

Еталонні європейські ф'ючерси на газ подорожчали на 8,7% до 91,34 євро за мегават-годину, тобто понад $1060 за тисячу кубометрів, у Великобританії вартість зросла на 7%. Торги відкрилися із позначки $998 за тисячу кубометрів.

При цьому агентство зазначає, що нові санкції проти російського газопроводу можуть спричинити чергові проблеми з постачанням газу, хоча їх явно прийняли надто пізно: «Північний потік 2» уже добудовано, а його першу лінію заповнено газом.

З цієї причини аналітики не чекають, що нові санкції вплинуть на ціни на газ.

«Вони не можуть змінити той факт, що трубопровід вже побудований», – сказала старший науковий співробітник Оксфордського інституту енергетичних досліджень Катя Яфімава.

Раніше цього дня США оголосили, що вводять санкції проти пов'язаної з Росією компанії, а також судна, що належить їй, через участь у будівництві «Північного потоку 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті