Мінінфраструктури хоче виділити понад 100 млн грн авіакомпаніям за евакуаційні рейси

Мінінфраструктури хоче виділити понад 100 млн грн авіакомпаніям за евакуаційні рейси

Держава компенсує кошти за торішні авіаперевезення в період пандемії

Мінінфраструктури хоче виділити понад 100 млн грн авіакомпаніям за евакуаційні рейси
Фото: pixabay.com

Міністерство інфраструктури подало на розгляд Кабінету міністрів проєкт постанови про виплату українським авіакомпаніям 104 млн грн компенсацій за здійснення евакуаційних рейсів у період пандемії COVID-19 у 2020 році. Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» повідомив очільник відомства Олександр Кубраков.

«Ми вже внесли цей документ до Кабміну і розраховуємо на його ухвалення. Там 104 млн грн – це вся сума, яку держава заборгувала з минулого року. І зараз вдалося нарешті зняти всі питання, які мало Міністерство фінансів», – сказав Кубраков.

Водночас він сподівається, що упродовж кількох тижнів після ухвалення Кабміном рішення всі кошти будуть виплачені. 

Відповідно до тексту проєкту, для отримання бюджетних коштів українським авіаперевізникам до десятого грудня цього року потрібно направити до Мінінфраструктури заявку та підтверджувальні документи про здійснення порожнього міжнародного рейсу з України з розрахунками за завдані збитки.

«На підставі поданих заявок Мінінфраструктури упродовж десяти днів затверджує розподіл бюджетних коштів та в межах наявних бюджетних асигнувань компенсує видатки авіаперевізникам», – йдеться у документі.

Водночас за наявності заборгованості авіаперевізника перед «Украерорухом», міжнародними аеропортами «Бориспіль» та «Львів» ім. Данила Галицького, за державними зборами до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних видатків на авіадіяльність бюджетні кошти для компенсації можуть бути спрямовані лише на погашення заборгованості до кінця цього бюджетного року.

Нагадаємо: Кубраков розказав, що Мінінфраструктури веде переговори з українськими авіакомпаніями щодо участі у програмі реалізації виплат 1 000 грн вакцинованим громадянам. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті