Телефон президента Франції Макрона був у базі ізраїльської системи прослухування Pegasus

Телефон президента Франції Макрона був у базі ізраїльської системи прослухування Pegasus

Макрон дав доручення провести розслідування ситуації, що склалася

Телефон президента Франції Макрона був у базі ізраїльської системи прослухування Pegasus
фото Shutterstock

За даними газети Le Monde, один з особистих телефонів президента Еммануеля Макрона потрапив у базу об'єктів прослухування ізраїльської системи Pegasus. Замовлення на прослухування номера президента надійшло від марокканської розвідки, пише RFI.

Крім Макрона розвідка Марокко була зацікавлена у прослуховуванні прем'єра Едуара Філіпа і ще 14 ключових міністрів уряду Франції за винятком міністра оборони.

Президент Макрон дав доручення провести розслідування після інформації про те, що його телефон і телефони ще 15 міністрів могли відстежувати за допомогою Pegasus.

У 2019 році марокканські спецслужби могли не тільки прослухати розмови політиків, а й отримати повний доступ до їх пристроїв, включаючи повідомлення в месенджерах, що використовують просунуті алгоритми шифрування.

Про доручення Макрона оголосив прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс. За його словами, якщо наведені в ЗМІ дані підтвердяться, що це «дуже серйозно».

«Марокко має надати Франції та уряду пояснення», – заявив в ефірі France Info депутат і колишній міністр екології Франсуа Де Рюжі.

За даними розслідування, проведеного 17-ма ЗМІ з різних країн, програма-шпигун Pegasus, розроблена ізраїльською компанією NSO Group, використовувалася для стеження за журналістами і дисидентами по всьому світу.

У розпорядженні авторів розслідування опинилася база з 50 000 телефонних номерів, які, як стверджується, просили зламати клієнти NSO Group. Серед них – номери 180 журналістів із 20 країн, а також правозахисників, опозиціонерів і бізнесменів.

Сама NSO Group стверджує, що продає технології тільки «благонадійним» країнам і лише в цілях боротьби зі злочинністю та тероризмом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло