Олаф Шольц стане новим канцлером Німеччини після Ангели Меркель

Олаф Шольц стане новим канцлером Німеччини після Ангели Меркель

Коаліція з трьох партій хоче прискорити державні інвестиції в зелені технології та цифровізацію

Олаф Шольц стане новим канцлером Німеччини після Ангели Меркель
фото DR

У Німеччині закінчилися переговори щодо формування нового коаліційного уряду. Як очікується Ангелу Меркель на посаді канцлера ФРН, змінить міністр фінансів Олаф Шольц. На прес-конференції 24 листопада були оголошені результати двомісячних переговорів партій, пише Deutsche Welle.

За інформацією агентства dpa, сторони (Соціал-демократична партія Німеччини на чолі з Шольцем, «зелені» та Вільна демократична партія) домовилися про міністерські портфелі. Так СДПН має отримати шість постів на додачу до посади канцлера для Олафа Шольца, п'ять дістанеться «зеленим» і чотири – ВДП.

Раніше німецькі ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що посаду глави МЗС обійме голова «зелених» Анналена Бербок. Вона може стати першою жінкою-міністром закордонних справ Німеччини. Bloomberg нагадує, що кандидат на пост глави МЗС є противником проекту «Північний потік 2» і критикує Китай за порушення прав людини.

Відповідно до 177-сторінкової угоди, три партії хочуть прискорити державні інвестиції в зелені технології та цифровізацію.

У найближчі 10 днів усім трьом партіям ще формально належить проголосувати на підтримку документа. Твердження коаліції завершує 16 років правління консерваторів на чолі з Ангелою Меркель і, як зазначають спостерігачі, фактично знаменує собою нову еру у відносинах Німеччини з Європою та світом.

«Ми хочемо, щоб нам вистачило сміливості досягти більшого прогресу. Ми активно інвестуватимемо в Німеччину, щоб вона залишалася на передових позиціях», – заявив Шольц на прес-конференції в Берліні.

«Нас об'єднує бажання зробити цю країну кращою», – додав він, говорячи про своїх партнерів по коаліції – «зелених» та вільних демократів.

Особливу увагу представники всіх трьох партій приділили боротьбі з пандемією. Так, кандидат на пост глави кабміну від СДПН заявив про створення постійного антикризового штабу із представників земель та федерального рівня при офісі канцлера у Берліні. Крім того, медичний персонал у Німеччині отримає спеціальні виплати через підвищені навантаження в умовах епідемії. Партнери з коаліції домовилися виділити на це 1 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті