У Китаї працівникам держкомпаній заборонили користуватися популярним додатком WeChat

У Китаї працівникам держкомпаній заборонили користуватися популярним додатком WeChat

Також співробітникам деяких компаній заборонено використовувати автомобілі Tesla

У Китаї працівникам держкомпаній заборонили користуватися популярним додатком WeChat
фото DR

У Китаї деякі державні китайські компанії стали обмежувати використання співробітниками популярного месенджера WeChat, пише The Wall Street Journal (WSJ), на яку посилається 3DNews. Влада заявила, що вводить нові обмеження з міркувань безпеки.

Цього тижня керівні працівники як мінімум дев'яти державних китайських компаній, включаючи China Mobile, China Construction Bank і China National Petroleum, розпорядилися закрити і видалити всі створені для робочих цілей чат-групи в WeChat – найпоширенішому месенджері в китайському сегменті інтернету.

Вони також наказали співробітникам проявляти обережність при використанні месенджера, хоча в публічній площині жодних побоювань щодо WeChat не висловлювалося.

Очевидно, це пов’язано з тим, що Пекін посилює контроль над техногігантами, включаючи Tencent, яка є найдорожчою компанією Китаю, критикуючи її методи роботи з даними користувачів.

Tencent у відповідь запропонувала використовувати ще один свій додаток WeCom, призначений для спільної роботи в офісі.

Напередодні Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю наказало Tencent отримувати схвалення перед оновленням наявних або випуском нових програмних продуктів.

WeChat є одним із домінуючих соціальних сервісів у Китаї, месенджер дозволяє не тільки спілкуватися в чаті, але також вести стрічки новин, оплачувати рахунки, замовляти таксі та здійснювати масу інших операцій.

Додаток пропонує доступ до державних послуг, включаючи дані про вакцинацію проти COVID-19. По суті, для багатьох китайців WeChat – це і є інтернет. Багато китайських компаній, державних та приватних, використовують його для внутрішніх та зовнішніх контактів. У гострі фази пандемії месенджер WeChat активно використовувався китайськими працівниками на смартфонах та ноутбуках.

За даними Tencent, у WeChat за місяць понад 1,2 млрд активних користувачів по всьому світу, а WeCom використовують понад 5,5 млн компаній і 130 млн активних користувачів щомісяця.

Крім того, співробітникам деяких китайських компаній та китайським військовослужбовцям заборонено використовувати автомобілі Tesla – Пекін побоюється, що вони можуть бути джерелами витоків, критичних для національної безпеки.

Не допомогла навіть заява глави Tesla Ілона Маска про те, що компанія ніколи не надасть владі США даних, які збирають електромобілі в Китаї та інших країнах.

Як стало відомо, у Китаю нова мета: витіснити американські технології з усіх секторів економіки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло