Бурба втягував Україну в скандал із Туреччиною – Зеленський

Бурба втягував Україну в скандал із Туреччиною – Зеленський

Президент заявив, що Бурба сам злив у ЗМІ інформацію про вагнерівців

Бурба втягував Україну в скандал із Туреччиною – Зеленський
Президент Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський розповів про розмову з колишнім керівником Головного управління розвідки Міністерства оборони Василем Бурбою щодо посадки літака Turkish Airlines із найманцями ПВК «Вагнер» в Україні без попередження Реджепа Ердогана. Про це він повідомив під час пресмарафону.

Президент заявив, що Бурба намагався втягнути Україну в скандал із Туреччиною.

«Заходить товариш Бурба і розповідає, що він пропонує. У мене було одне питання, я поставив його: «Турецькі авіалінії – Ердоган має знати? Бурба дав негативну відповідь», – розповів Зеленський.

Згідно з твердженням, президент сказав, що не вірить, що це наша операція. Сказав, що має відчуття, що нас втягують.

«Кажу: от літак, який вилітає з Мінська Турецькими авіалініями, там буде більше ніж 100 звичайних людей. А ви пропонуєте, щоб знизився літак і ми його приземлили в Україні. А можу бути, що бойовики захоплять літак? У відповідь отримав: може», – відтворив діалог з Бурбою президент.

Президент запевнив, що він запитав Бурбу, чи може бути, що вони заберуть цей літак і всі загинуть. Екскерівник розвідки сказав, що так навіть краще, оскільки буде змога звинуватити в цьому інших.

Президент сказав, що це не наша операція. Вона не продумана детально, він готовий акцептувати будь-яку операцію, навіть цю, якщо будуть детально прораховані речі і якщо не постраждають люди.

«Ердоган ніколи б нам цього не пробачив. Я б ніколи не в'їхав у цю стіну. Тому я й кажу: ми не проводили цієї операції, нас втягнули», – стверджує президент.

За словами Зеленського, коли Бурба зрозумів, що його ідеї були «хлопнуті» й розколоті Росією, він вирішив злити цю інформацію в медіа України.

Раніше Mind розповів про 7 запитань про «вагнергейт», на які (не) відповіла Тимчасова слідча комісія І чому деякі обставини тих події досі «затемнені

Тимчасова слідча комісія (ТСК) у справі ПВК «Вагнер» не виявила доказів витоку інформації, внаслідок якого затримання найманців вирішили відтермінувати.

Mind разом з незалежним журналістом-розслідувачем Любов'ю Величко вдалось поговорити з безпосереднім учасником цієї спецоперації, який був одним із її координаторів. Він запевнив, що відбувся злив інформації. В інтерв'ю координатор спецоперації розповів, хто був поінформований про спецоперацію, як проходила підготовка, і чому зірвалась одна з найгучніших спецоперацій України за останні роки.

Проєкт Bellingcat оприлюднив першу частину розслідування, присвяченого спецоперації України з перехоплення літака з бойовиками ПВК «Вагнер». 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло