Суд заборонив Uber працювати в Брюсселі

Суд заборонив Uber працювати в Брюсселі

Причиною стало небажання компанії відповідати вимогам різних регуляторів

Суд заборонив Uber працювати в Брюсселі
фото Shutterstock

Апеляційний суд у Брюсселі ухвалив, що Uber має відключити додаток замовлення таксі у столиці Бельгії. Сервіс припинив роботу у цій країні, пише Інтерфакс-Україна.

«З цієї п'ятниці у вас більше немає можливості замовити таксі Uber у столиці ЄС. Ми дуже засмучені сьогоднішнім рішенням суду відключити наш додаток у Брюсселі», – йдеться у повідомленні Uber в акаунті Twitter.

Компанія також заявила, що це рішення суперечить цілям Європейської Комісії з цифровізації та боротьби з кліматичними змінами.

Uber позивається до багатьох європейських країн через проблему відповідності регулюючим нормам у сфері послуг таксі та способів найму водіїв, пише CNBC. На думку компанії, водіям вигідна гнучкість системи самозайнятості. Однак деякі з них кажуть, що вони не можуть заробити достатньо грошей через програму, при цьому також не можуть скористатися такими вигодами працевлаштування, як, наприклад, лікарняні виплати та щорічна відпустка.

Компанія намагалася також зібрати достатньо підписів для складання петиції про збереження роботи для 2000 професійних водіїв, які використовують додаток у Брюсселі.

Водії таксі у четвер на знак протесту заблокували головну вулицю у місті, яка веде від основних будівель європейських інститутів до центру Брюсселя. Дорожня адміністрація міста порадила водіям цього дня не пересуватися столицею машиною.

Водночас адміністрація міста повідомила, що активно розроблятиме «тимчасове вирішення проблеми» заборони Uber.

«Рішення має гарантувати якісне обслуговування, адаптоване до нових звичок клієнтів та користувачів», – написав у своєму Twitter-акаунті голова Брюссельського столичного регіону Руді Вервурт.

Нагадаємо, сервіс Uber Shuttle припиняє роботу в Києві з 19 листопада 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті