Населення України скоротиться до 35 млн до 2050 року – прогноз ООН

Населення України скоротиться до 35 млн до 2050 року – прогноз ООН

Важливими для демографічної стійкості України є рівень та якість життя народу, вважають в ООН

Населення України скоротиться до 35 млн до 2050 року – прогноз ООН
Фото: Shutterstock

Населення України скорочується одним із найшвидших темпів у світі. Згідно з даними експертів, чисельність українців зменшиться до 35 млн до 2050 року. Про це йдеться в аналітичній довідці ООН «Демографічні процеси».

«Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійний ріст рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже й основу для сталого розвитку», – йдеться в довідці.

За даними ООН, за межами країни постійно перебуває близько трьох мільйонів українських працівників. Їхня чисельність, ймовірно, надалі зростатиме через високий рівень бідності та труднощі з пошуком працевлаштування з гідною оплатою.

«Зростання видатків на охорону здоров'я та пенсії навантажує державний бюджет, який фінансується коштом робочої сили. Пов'язані з потребами літніх людей витрати в Україні переживатимуть одне з найвищих зростань у Європі та, за прогнозами, становитимуть 25% ВВП до 2050 року», – повідомляють в ООН.

Крім того, населення України є одним із тих, які найшвидше старішають у Європі. Це є прямим наслідком зниження рівня народжуваності. Більш як п'ята частина населення старша за 60 років, і ця частка, за прогнозами, зросте до 36% до 2050 року.

За даними організації, щоб стати демографічно стійкою країною, Україні потрібна широкомасштабна та комплексна стратегія. Зазначається, що саме по собі скорочення населення не є проблемою. Важливими є рівень та якість життя українського народу.

Наголошується, що уряду необхідно запровадити політичні заходи для забезпечення розвитку та ефективного використання людського капіталу країни, а також соціального захисту людей на достатньому рівні через політично та фінансово стабільну систему.

Нагадаємо: рівень пенсій в Україні може скоротитися до 20% від зарплати через негативні демографічні тренди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло