Зеленський відповів на петицію про обмеження права на в'їзд в Україну громадян Росії

Зеленський відповів на петицію про обмеження права на в'їзд в Україну громадян Росії

Президент доручив Кабміну, СБУ та РНБО розглянути відповідність режиму в'їзду росіян потребам нацбезпеки

Зеленський відповів на петицію про обмеження права на в'їзд в Україну громадян Росії
Президент Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про обмеження права на в'їзд на територію України громадян Росії, подану активістом Сергієм Стерненком. Петиція зібрала понад 25 000 підписів українців. Про це йдеться на сайті президента.

«Від початку агресії Російської Федерації проти України навесні 2014 року було запроваджено низку заходів для посилення контролю на українсько-російському кордоні та забезпечення національних інтересів України у сфері безпеки та оборони», – відповів Зеленський на петицію.

Зазначається, що серед таких заходів ініційоване у 2015 році зупинення дії окремих положень угоди між урядом України та урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України та Росії, а також скасування можливості в'їзду громадян Росії в Україну на підставі паспорта громадянина РФ або свідоцтва про народження (для дітей молодше 14 років).

Крім того, президент нагадав, що з 1 січня 2018 року Державна прикордонна служба України запровадила фіксацію біометричних даних іноземців, зокрема громадян Росії, під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, що передбачає, зокрема, сканування відбитків пальців.

Зеленський вважає, що запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та Росією потребує ретельного вивчення й аналізу всіх можливих сценаріїв розвитку. Зокрема з точки зору безпекових аспектів і можливих соціальних наслідків нововведень.

«З урахуванням викладеного я надіслав петицію прем'єр-міністрові Денису Шмигалю, секретарю Ради національної безпеки і оборони Олександру Данілову та голові Служби безпеки України Івану Баканову з проханням проаналізувати відповідність нинішнього режиму в’їзду в Україну громадян РФ потребам забезпечення безпеки України та захисту національних інтересів», – відповів президент.

Нагадаємо: Зеленський очікує від президента РФ Владіміра Путіна привселюдної заяви про те, що Росія не планує повномасштабного вторгнення в Україну. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті