Оленич: 74% тяжких злочинів розкриваються завдяки системі відеоспостереження
Затримали 124 злочинців, що перебували в розшуку, за допомогою системи розпізнавання осіб

Більшість тяжких та особливо тяжких злочинів розкриваються за допомогою міської системи відеоспостереження. Про це в інтерв'ю Mind.UA розповів керівник цифрової трансформації Києва (CDTO) Петро Оленич.
Він заявив, що за даними головного управління Нацполіції в Києві, за дев'ять місяців цього року міська система відеоспостереження використовувалася при розкритті майже 34% кримінальних правопорушень. Зокрема 74% тяжких та особливо тяжких злочинів.
Також за допомогою системи розпізнавання облич затримали 124 особи, які перебували в розшуку за підозрою в скоєнні злочину.
«Система вже дозволяє у великих обсягах знаходити вкрадені авто. Цього року хочемо на 100% «закрити» камерами всі виїзди та в'їзди до міста, щоб викрадачі не змогли непоміченими покинути Київ. При впровадженні жорстко дотримуємося протоколів GDPR. Система надійно захищена, до неї немає доступу стороннім особам, вона в закритій мережі, шифрується», – додав Оленич.
Також керівник CDTO розповів, що у планах – розширення системи відеоспостереження в дитячих садках і школах. Школи будуть із датчиками безпеки, екологічності, системою відеоспостереження. Крім учнів, викладачів і персоналу, до школи матимуть право заходити лише батьки.
Раніше в Україні встановили ще 20 відеокамер автоматичної фіксації порушень ПДР.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].