Рада продовжила на рік дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО

Рада продовжила на рік дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО

Законопроєкт підтримали 317 народних депутатів

Рада продовжила на рік дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО
Фото: kmu.gov.ua

Верховна Рада пролонгувала ще на рік закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Про це йшлося на засіданні парламенту.

Законопроєкт №6342 підтримали 317 народних депутатів.

Голова парламентського комітету з питань правової політики Андрій Костін пояснив, що рішення потрібно ухвалити для продовження переговорного процесу, який триває у Тристоронній контактній групі та у «нормандському форматі».

«Переговорно-дипломатичний шлях урегулювання конфлікту на Донбасі є єдиним ефективним. Наявність цього закону – база для продовження переговорного процесу для відновлення миру на Донбасі», – зазначив депутат.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО Верховна Рада ухвалила у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності лише «після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині щодо виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців із території України».

Зокрема, стаття 10 цього закону (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

Згодом Верховна Рада неодноразово продовжувала на рік термін дії цього закону. Так, 4 жовтня 2018 року парламент України підтримав президентську законодавчу ініціативу, якою особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО буде запроваджено зі дня набуття чинності відповідним законом терміном до 31 грудня 2019 року.

У грудні 2020 року Верховна Рада продовжила особливий статус Донбасу ще на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло