Внаслідок аварії на Бурштинській ТЕС Ахметова у Дністер міг потрапити миш'як – ЗМІ
Керівництво станції не допустило Держекоінспекцію до проведення перевірки

Внаслідок аварії, яка сталася на початку листопада на Бурштинській тепловій електростанції (ТЕС) «ДТЕК» Ріната Ахметова, до довкілля могла потрапити велика кількість миш'яку. Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Схем» та ГО «Центр протидії корупції» («ЦПК»).
На початку листопада на ТЕС сталася масштабна аварія. У «ДТЕК» тоді заявили, що прорвало звичайний колектор з водою, тож шкоди довкіллю немає.
Державна екологічна інспекція, яка мала б з'ясувати, що саме сталося на станції та якими наслідками це загроджує для здоров'я людей та довкілля, приїхала на ТЕС 11 листопада. Проте екологів до проведення перевірки не допустили.
Журналістам вдалося за допомогою дрона зняти місце аварії. На кадрах видно затоплену темною рідиною територію ТЕС площею до десяти га. За словами фахівців, з якими поспілкувались розслідувачі, найімовірніше йдеться про розрив золошлакопроводу з небезпечними речовинами. Це підтвердив і колишній працівник Бурштинської ТЕС.
Через золошлакопровід переправляють під тиском небезпечні відходи від згорання вугілля – золу і шлаки, котрі з водою потрапляють у спеціальне місце для зберігання відходів станції – золовідвал.
Незалежна хімічна експертиза, яку замовив «ЦПК», виявила у рідині з місця затоплення перевищення допустимої норми токсичного елементу – миш'яку. За інформацією журналістів, керівництво станції відкачувала цю рідину до водосховища, сполученого з притокою Дністра.
Водночас у «ДТЕК» стверджують, що прориву золошлакопроводу не було, а аварія не загрожувала довкіллю.
«Порив колектора промливневих вод немає нічого спільного із золошлакопроводами, які не знаходяться на даній ділянці. Відтак забруднення підтопленої води відходами апріорі не могли мати місце. Наголошуємо, що підприємство дотримується правил поводження із золошлаковими відходами, у ТЕС наявні всі дозвільні документи в сфері поводження з відходами, передбачені чинним природоохоронним законодавством», – заявили в компанії.
Нагадаємо: аварія на Бурштинській ТЕС сталася 2 листопада. Тоді НЕК «Укренерго» заявив, що активував аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі через аварії на трьох ТЕС «ДТЕК», зокрема й на Бурштинській. У компанії назвали ці звинувачення «політичним тиском».
Увечері 28 листопада на «ДТЕК Бурштинській ТЕС» сталося дві аварії. Чотири працівники отримали опіки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].