Штрафи за відмову від вакцинації або в’язниця: в Європі вирішили взятися за антиваксерів

Штрафи за відмову від вакцинації або в’язниця: в Європі вирішили взятися за антиваксерів

Загальна кількість щеплень на планеті між тим перевищила 8 млрд

Штрафи за відмову від вакцинації або в’язниця: в Європі вирішили взятися за антиваксерів
фото Pixaby

Дедалі більше європейських країн запроваджують штрафи за відмову від вакцинації.

Зокрема, Австрія готова ввести обов'язкове щеплення з лютого 2022 року. Тим, хто відмовиться, загрожує штраф – 3600 євро. У разі повторного порушення сума зростає вдвічі.

При цьому, якщо людина відмовиться виплачувати штраф, то їй загрожує позбавлення волі на чотири місяці.

Те, що обов'язкова вакцинація порушує права та свободи мешканців, визнав голова австрійського МОЗ Вольфганг Мюкштайн, але, за його словами, це необхідний захід для боротьби з пандемією. Наразі в країні щеплено дві третини всіх мешканців.

В останні тижні в Австрії пройшли протести у зв'язку з новим локдауном та планами влади запровадити обмеження для невакцинованих.

Загальнонаціональний локдаун запроваджується мінімум на 10 днів, а вимога про обов'язкову вакцинацію діятиме з 1 лютого 2022 року.

Греція, де темпи кампанії щеплень схожі з австрійськими, також вирішила оголосити обов'язкову вакцинацію. Але лише для мешканців віком від 60 років. Ці штрафи збиратиме новий фонд підтримки медичних працівників та системи охорони здоров'я.

Новину не дуже добре сприйняли противники вакцинації, причому їх підтримує опозиційна партія. Починається бурхливе політичне обговорення, але поки що масштабних акцій протестів не було.

Незважаючи на те, що десь 2/3 населення Греції вакцинувалися, фахівці впевнені, що цього замало. Справа в тому, що коронавірус найважче переносять літні люди, вони найчастіше і відмовляються робити щеплення. У Греції темпи кампанії вакцинації хороші, але є жорстке ядро антиваксів, саме вони і гальмують весь процес.

Між тим частка жителів Землі, які прищепилися хоча б одним компонентом вакцини, цього тижня досягла 55,4% (4,3 млрд осіб). Повністю щеплені зараз 3,47 млрд. осіб, або 44,5% населення.

Загальна кількість щеплень перевищила 8 млрд. Темпи вакцинації у світі прискорилися: попередній мільярд щеплень було запроваджено за 37 днів, для досягнення цього мільярда знадобилося на тиждень менше.

Цього тижня Куба стала шостою країною, де щеплено понад 90% населення, після Мальдів, Мальти, ОАЕ, Чилі та Брунея.

Поріг у три чверті щеплених зараз перевищили 38 країн, у половину вакцинованого населення – 88 країн.

За матеріалами Коммерсант

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті