Верховний Суд скасував вимогу до НБУ повернути «Хрещатику» банківську ліцензію
Суд також скасував зобов'язання ФГВФО повернути банку свідоцтво учасника Фонду

Що сталося. Верховний Суд скасував вимогу до Національного банку (НБУ) повернути банку «Хрещатик» банківську ліцензію та генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій.
Джерело. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на ухвалу суду.
Деталі. Своїм рішенням суд частково задовольнив касаційні скарги Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), ліквідатора банку «Хрещатик», а також скасував рішення Окружного адмінсуду Києва та постанову Шостого апеляційного адмінсуду щодо задоволення позовних вимог ексакціонера банку «КФ «Укрфінком».
Окрім зобов'язання НБУ щодо поновлення банківської ліцензії, Верховний Суд також скасував обов'язок ФГВФО повернути банку свідоцтво учасника Фонду та скасування запису нотаріуса про припинення юрособи ПАТ «КБ «Хрещатик» у результаті ліквідації.
Під час розгляду справи суд урахував норми так званого «антиколомойського закону». Він передбачає, що колишні власники банку можуть отримати компенсацію своїх збитків. Однак навіть якщо суд скасує рішення НБУ про виведення банку з ринку, процедура неплатоспроможності або ліквідації банку не припиняється, а продаж активів і розрахунки з кредиторами банку тривають.
Бекграунд. У квітні 2016 року НБУ визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів запровадив тимчасову адміністрацію. У червні 2019 року Нацбанк ліквідував «Хрещатик».
У Фонді гарантування вкладів тоді заявили, що незадовго до визнання неплатоспроможним, з банку незаконно вивели майже 6,9 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].