Верховний Суд скасував вимогу до НБУ повернути «Хрещатику» банківську ліцензію

Верховний Суд скасував вимогу до НБУ повернути «Хрещатику» банківську ліцензію

Суд також скасував зобов'язання ФГВФО повернути банку свідоцтво учасника Фонду

Верховний Суд скасував вимогу до НБУ повернути 	«Хрещатику» банківську ліцензію
Фото: epravda.com.ua

Що сталося. Верховний Суд скасував вимогу до Національного банку (НБУ) повернути банку «Хрещатик» банківську ліцензію та генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій.

Джерело. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на ухвалу суду.

Деталі. Своїм рішенням суд частково задовольнив касаційні скарги Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), ліквідатора банку «Хрещатик», а також скасував рішення Окружного адмінсуду Києва та постанову Шостого апеляційного адмінсуду щодо задоволення позовних вимог ексакціонера банку «КФ «Укрфінком».

Окрім зобов'язання НБУ щодо поновлення банківської ліцензії, Верховний Суд також скасував обов'язок ФГВФО повернути банку свідоцтво учасника Фонду та скасування запису нотаріуса про припинення юрособи ПАТ «КБ «Хрещатик» у результаті ліквідації.

Під час розгляду справи суд урахував норми так званого «антиколомойського закону». Він передбачає, що колишні власники банку можуть отримати компенсацію своїх збитків. Однак навіть якщо суд скасує рішення НБУ про виведення банку з ринку, процедура неплатоспроможності або ліквідації банку не припиняється, а продаж активів і розрахунки з кредиторами банку тривають.

Бекграунд. У квітні 2016 року НБУ визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів запровадив тимчасову адміністрацію. У червні 2019 року Нацбанк ліквідував «Хрещатик».

У Фонді гарантування вкладів тоді заявили, що незадовго до визнання неплатоспроможним, з банку незаконно вивели майже 6,9 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло