Нацбанк ліквідував банк «Хрещатик»

Нацбанк ліквідував банк «Хрещатик»

Рішення прийняте за пропозицією ФГВФО

Нацбанк ліквідував банк 	«Хрещатик»
Фото: Flickr NBU

Національний банк України (НБУ) за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) прийняв рішення від 18 червня 2019 року № 415-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ “КБ “Хрещатик”. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

5 квітня 2016 року НБУ визнав «Хрещатик» неплатоспроможним. 2 червня 2016 року НБУ відправив банк на ліквідацію.

«Агрофірма П’ятихатська» у серпні 2017 року звернулася з позовом до Національного банку з вимогою визнати протиправним та скасувати рішення Правління НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Хрещатик».

Суд прийшов до висновку, що позивач не має ніякого права оскаржуваити рішення банківського регулятора.

ФГВФО призупинив виплати вкладникам банку «Хрещатик», адже суд вчергове підтвердив незаконність ліквідації фінустанови. Пізніше Фонд повідомив, що незадовго до визнання неплатоспроможним, з банку «Хрещатик» незаконно вивели майже 6,9 млн грн.

Вкладникам банку ПАТ «КБ «Хрещатик» Фондом виплачено 2,8 млрд грн, при цьому сума надходжень від продажу та управління активами банку станом на 1 січня цього року становить 959 млн грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло