Незадовго до визнання неплатоспроможним, з банку «Хрещатик» незаконно вивели майже 6,9 млн грн – ФГВФО

Незадовго до визнання неплатоспроможним, з банку «Хрещатик» незаконно вивели майже 6,9 млн грн – ФГВФО

Однією зі схем, реалізованих напередодні запровадження тимчасової адміністрації у банку, стали операції з купівлі «(без)цінних» паперів компаній, що мають усі ознаки фіктивності

Незадовго до визнання неплатоспроможним, з банку 	«Хрещатик» незаконно вивели майже 6,9 млн грн – ФГВФО
Фото: Shutterstock

Однією зі схем, реалізованих напередодні запровадження тимчасової адміністрації у банку «Хрещатик», стали операції з купівлі «(без)цінних» паперів компаній, що мають усі ознаки фіктивності. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів (ФГВФО).

Йдеться зокрема про компанії, що не мають на балансі жодних активів, обігових коштів, часто зареєстровані за однією юридичною адресою, а у штаті мають всього кілька працівників.

На момент запровадження тимчасової адміністрації таких облігацій на балансі ПАТ «КБ «Хрещатик» було виявлено загалом на 2,3 млрд грн. При цьому, майже 85% з них виявились незабезпеченими, і у 91,8% випадків емітенти виявилися пов’язаними з банком особами. Після того, як термін погашення облігацій сплив, кошти банку повернуті не були.

За виявленими  фактами до правоохоронних органів спрямовано 77 заяв, мета яких – стягнення цих збитків з акціонерів.

За даними ФГВФО, 84% кредитного портфелю юридичних осіб банку – інсайдерські, 85% цінних паперів – «сміттєві». 52% у структурі активів ПАТ «КБ «Хрещатик», на суму 4 305,48 млн грн, – це кредити. Із них абсолютна більшість (93%) – кредити юридичних осіб. Попри те, що «на папері» вартість кредитів корпоративних клієнтів становить 4 005,68 млн грн, за незалежною оцінкою вона майже уп’ятеро менша і становить 834,36 млн грн.

Вкладникам банку ПАТ «КБ «Хрещатик» Фондом виплачено 2,8 млрд грн, при цьому сума надходжень від продажу та управління активами банку станом на 1 січня цього року становить 959 млн грн.

Нагадаємо, що, згідно з судовими матеріалами, 4 квітня 2016 року НБУ відніс банк «Хрещатик» до категорії проблемних строком на 180 днів, встановив для банку обмеження в діяльності.

5 квітня 2016 року НБУ визнав «Хрещатик» неплатоспроможним. 2 червня 2016 року НБУ відправив банк на ліквідацію.

Раніше повідомлялося, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє, що існує ризик втрати контролю над активами ПАТ «КБ «Хрещатик» через розпочату судову кампанію щодо відміни процедури ліквідації банку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло