Через перехід на електромобілі у Європі може зникнути півмільйона робочих місць - Bloomberg

Через перехід на електромобілі у Європі може зникнути півмільйона робочих місць - Bloomberg

Водночас у найближчі 20 років буде створено 226 000 нових робочих місць в електромобільній галузі

Через перехід на електромобілі у Європі може зникнути півмільйона робочих місць - Bloomberg
фото Pixaby

Плани Євросоюзу заборонити використання автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння до 2035 року ставить під загрозу півмільйона робочих місць. Такі дані опитування, яке провела серед майже ста компаній європейська асоціація автомобільних постачальників Clepа, пише Інтерфаксз посиланням на Bloomberg.

На думку постачальників, більше двох третин з тих робочих місць зникнуть протягом п'яти років до настання 2035 року, що ускладнить можливість пом'якшення «соціальних та економічних наслідків» масового безробіття.

З іншого боку, опитування, проведене PwC, показало, що у виробництві електричних компонентів у найближчі 20 років буде створено 226 000  нових робочих місць, що пом'якшить зростання безробіття.

На початку 2021 року Єврокомісія оголосила про намір повністю виключити викиди CO2 у нових автомобілях до 2035 року. Після цієї дати фактично заборонено продавати транспортні засоби, що працюють на викопному паливі.

Хоча Єврокомісія не ухвалила замінити їх електромобілями, що працюють на акумуляторах, автовиробники, у тому числі німецький і найбільший у Європі Volkswagen AG, практично виключили використання інших технологій, включаючи водневе паливо.

Clepa, в яку входять більше 3 000 постачальників автомобілів, давно наполягає, що використання проміжних технологій пом'якшить удар від переходу до більш екологічно чистого транспорту.

«Потреби суспільства надто різноманітні, щоб використовувати один універсальний підхід, – сказала генеральний секретар організації Сігрід де Вріс. – Використання гібридних технологій, «зеленого» водню та відновлюваних екологічно чистих видів палива сприятиме розвитку інновацій».

Опублікована в 2020 році доповідь, схвалена урядом Німеччини, показала, що в країні може бути втрачено близько 400 000  робочих місць через відмову від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

Як прогнозує Bank of America, у найближчі 2 роки слід чекати хвилю IPO в секторі електромобілів на $100 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло