Акції Tesla падають через нове розслідування щодо дефекту в сонячних панелях компанії

Акції Tesla падають через нове розслідування щодо дефекту в сонячних панелях компанії

Комісія з’ясує, чи несуть сонячні панелі Tesla загрозу загоряння і пожежі

Акції Tesla падають через нове розслідування щодо дефекту в сонячних панелях компанії
фото DR

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) розпочала перевірку Tesla після скарги екс-співробітника компанії Стівена Хенкеса, повідомляє Reuters. За його словами, виробник протягом кількох років не повідомляв своїм акціонерам і громадськості про ризики пожежі, пов'язані з дефектами в сонячних панелях.

Акції виробника електромобілів впали на 6,4% до $950,5 на ранкових торгах у Нью-Йорку, внаслідок чого ринкова капіталізація компанії впала нижче за позначку $1 трильйон вперше з кінця жовтня. Це зниження на 23% порівняно з рекордним максимумом, коли вартість акцій Tesla досягла $1229,91 за одиницю 4 листопада.

Статки гендиректора Tesla Ілона Маска скоротилися майже на $10 млрд, випливає з рейтингу Forbes Real-Time, який оновлюється в режимі реального часу.

Стівен Хенкес працював у відділі контролю якості та був звільнений з Tesla у серпні 2020 року. Він подав до суду на компанію, заявивши, що його звільнили за те, що він порушував питання безпеки, пише Reuters.

Згідно з його скаргою в SEC, Tesla і розробник сонячних панелей SolarCity, що належить їй, не розкривали загрозу шкоди нерухомості, пожежі і травм користувачів ні до купівлі стартапу, ні після неї, розповіло агентство.

У 2019 році мережа супермаркетів Walmart подала до суду на Tesla через сонячні панелі в США. У позові компанія заявила, що у семи магазинах, на даху яких ретейлер поставив сонячні панелі, сталися випадки загоряння батарей. На думку Walmart, Tesla «виявляла систематичну недбалість». У серпні того ж року після Walmart на загоряння сонячних панелей поскаржився Amazon. Tesla та Walmart у результаті врегулювали протиріччя.

У 2019 році Business Insider писав, що Tesla ще у 2018-му таємно запустила програму Project Titan із заміни дефектних сонячних панелей. За повідомленням CNBC, Tesla за скаргою Хенкеса перевіряє також Комісія США з безпеки споживчих товарів.

Продаж акцій Tesla гендиректором компанії Ілоном Маском, який нині позбувся цінних паперів на суму більш ніж $10 млрд, також впливає на настрої інвесторів. А враховуючи, що глава компанії має намір продати ще багато акцій Tesla, прогнозується, що їхня ціна падатиме і далі. При цьому акції Маск продає тому, що йому потрібні кошти, щоб сплатити податки.

Незважаючи на це падіння, вартість акцій Tesla, як і раніше, на 39% вища, ніж станом на початок року. Переважно на зростання вплинули успіхи компанії у третьому кварталі.

Tesla – найдорожчий виробник автомобілів у світі, 2021 року капіталізація компанії вперше перевищила $1 трлн, а вартість акцій піднімалася вище за $1200 за папір.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло