Росія і Китай відіграли центральну роль у поширенні дезінформації про COVID і вакцинацію
Вони скористалися пандемією для посилення свого міжнародного впливу

Кремль і Комуністична партія Китаю вчаться один в одного веденню інформаційної війни, спрямованої на загострення політичних розбіжностей на Заході та підрив довіри до демократії, йдеться у новому дослідженні, опублікованому Центром аналізу європейської політики (CEPA), передає Голос Америки.
Згідно з доповіддю, пропагандисти офіційного Пекіна почали копіювати інструменти і методи, які широко використовуються російською пропагандою.
Уряди Китаю та РФ скористалися пандемією для посилення свого міжнародного впливу за допомогою кампанії з дезінформації з дезінформації. А їхні спільні зусилля, що полягають у просуванні теорій змови через соцмережі, призводять до взаємопідсилювального ефекту.
Згідно з доповіддю CEPA, Китай та Росія відіграли центральну роль у поширенні дезінформації, пов'язаної з COVID-19.
Зокрема, Китай спробував обілити свою репутацію, просуваючи себе як найбільш ефективний світовий гравець у боротьбі з хворобою, в той час як російська пропаганда зосереджена на спробах підірвати віру в методи, що вживаються Заходом для приборкання пандемії.
Китайська кампанія дезінформації активізувалася після заяв тодішнього президента Дональда Трампа, який вказав, що вірус міг бути створений в лабораторії в Ухані, а потім після аналогічного повідомлення розвідки США, переданого президенту Джо Байдену.
У CEPA наголошують, що Росія, у свою чергу, займалася поширенням дезінформації про вакцини по всій Європі. У травні 2021 року до «інфлюенсерів» соцмереж, популярних блогерів у Франції та Німеччині звернулася лондонська фірма, керована з Москви, та запропонувала заплатити їм за поширення дезінформації про вакцину Pfizer.
Дослідники CEPA також наголосили, що китайсько-російське зближення в інформаційному середовищі має межу. Китайська пропаганда дотримується певних і послідовних наративів, які, ймовірно, затверджуються керівництвом Компартії та забезпечують суворий контроль Пекіна. В результаті Пекін виявляється менш успішним, ніж Кремль, у адаптації контенту для конкретної цільової аудиторії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].