Використання пластикових пакетів стало платним

Використання пластикових пакетів стало платним

Пізніше пластикове пакування почне поступово зникати з магазинів

Використання пластикових пакетів стало платним
Фото: pixabay.com

Що сталося. В Україні з 10 грудня почав діяти закон, який обмежує використання пластикових пакетів.

Що це означає. Майже всі вони тепер будуть платними, пізніше почнуть поступово зникати з магазинів. Це стосується майже всіх категорій паковання: дуже тонких пакетів без ручок і з ручками, маєчок, великих пакетів, розрахованих на вагу понад сім кг.

До 2023 року залишаться безкоштовними тільки надтонкі пакети (від 15 до 50 мікрометрів) для паковання свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів. Водночас такі пакети повинні бути первинним пакуванням, мати ширину до 22,5 сантиметра, глибину – до 34,5 сантиметра, довжину – до 45 сантиметрів.

Деталі. Мінімальні ціни встановлює Кабінет міністрів. Згідно з проєктом постанови, який розробили у вересні 2021 року, вартість великих пакетів (завтовшки від 50 мікрометрів) повинна бути така:

  • без ручок і бокових складок – від двох грн;
  • з ручками й без бокових складок – від 2,5 грн;
  • без ручок і з боковими складками – від 2,5 грн;
  • з ручками та боковими складками – від трьох грн;

Але Кабмін ще не затвердив його, тому наразі невідомо, якою буде ціна пакетів. Великі пакети на касах у продуктових магазинах і раніше були платними.

Бекграунд. Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Мережа магазинів «Ашан» першою відмовилась від пластикових пакетів на касах, не чекаючи на набуття чинності норми закону. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло