«Укренерго» отримав майже три млрд грн збитків у ІІІ кварталі

«Укренерго» отримав майже три млрд грн збитків у ІІІ кварталі

Торішні збитки були майже в десять разів більші за цьогорічний показник

«Укренерго» отримав майже три млрд грн збитків у ІІІ кварталі
Фото: pixabay.com

Що сталося. Національна енергетична компанія «Укренерго» зі сфери управління Міністерства енергетики відзвітувала про 2,7 млрд грн чистих збитків за три квартали 2021 року.

Джерело. Про це повідомляє «Марлін» з посиланням на фінзвіт підприємства.

Деталі. Ще за перше півріччя фінрезультат мав 306,7 млн грн прибутку, тоді як за липень-вересень компанія понесла три млрд грн збитку. Втім, за 9 місяців минулого року збиток компанії склав 28,5 млрд грн, що майже в десять разів більше за цьогорічний показник.

Коментар. Причинами збитковості компанія визначає сезонне збільшення генерації відновлювальних джерел енергії, перед якими «Укренерго» має спеціальні зобов’язання. 

Що це означає. Станом на вересень 2021 року підприємство мало 77 млрд грн фінансових зобов’язань та забезпечень, частина з яких були зобов’язаннями саме перед виробниками відновлювальних джерел енергії. 

Бекграунд. 10 грудня Міненерго призначило нову наглядову раду «Укренерго». Того ж дня Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відклала на тиждень ухвалення рішення про остаточну сертифікацію НЕК «Укренерго».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло