«Експо-2020» в ОАЕ: Сингапур має павільйон у вигляді оазису, а Бразилія – з водою Амазонки

«Експо-2020» в ОАЕ: Сингапур має павільйон у вигляді оазису, а Бразилія – з водою Амазонки

Про найцікавіші і найекологічніші павільйони на виставці – в короткому огляді

«Експо-2020» в ОАЕ: Сингапур має павільйон у вигляді оазису, а Бразилія – з водою Амазонки
Expo-2020

На «Експо-2020» Об'єднані Арабські Емірати приймають гостей з 1 жовтня 2021 до 31 березня 2022 року. Головна тема виставки – «Об'єднуючи уми, творимо майбутнє». Під цим девізом сотні країн презентували у Дубаї свої «розумні» рішення та інноваційні проекти у різних галузях.

Територія виставки поділена на кілька тематичних зон, серед яких: Мобільність, Стійкий розвиток, Можливості. Невід'ємною частиною кожної з них стала підтримка тренду на екологічність. Ця тема в рамках програми Programme for People and Planet буде підніматися протягом 10 тематичних тижнів, присвячених питанням клімату та біорізноманіття.

Німеччина

У павільйоні Німеччини тема екології поєднується з «розумними» технологіями: сталеві мембрани в основі та під дахом створюють правильне природне освітлення у різний час доби, що дозволяє економити електроенергію. Усередині представлені тематичні зони «Електроенергія», «Місто майбутнього» та «Лабораторія біорізноманіття». Гостей знайомлять з інноваціями та високотехнологічними рішеннями країни у сфері сталого розвитку.

Сінгапур

Павільйон Сінгапуру виконаний у вигляді тропічного оазису та привертає увагу до питань боротьби з проблемами глобального потепління. Це приклад створення «зеленої» оази навіть в ОАЕ – країні зі спекотним та посушливим кліматом.

Це павільйон із нульовим споживанням первинної електроенергії знайомить з концепціями життєздатності та життєстійкості. Тут створено тропічний ліс на основі незалежної екосистеми.

Гостей зустрічають горбисті ландшафтні садові конуси заввишки дев'ять метрів, потім їм пропонують прогулятися під пологом тропічного лісу і відвідати Висячий сад.

Бразилія

Освіжитись відвідувачі виставки можуть у павільйоні Бразилії. Павільйон виконаний в білих тонах, а його родзинкою стало водоймище з пологими схилами. Так автори проекту павільйону – за рахунок звуків та ароматів – відтворили можливість прогулятися біля басейну річки Амазонка, пройтися босоніж по воді. Такий проект – ще один приклад освоєння пустельної території, створення зони відпочинку для городян та туристів.

«Експо-2020» в ОАЕ: Сингапур має павільйон у вигляді оазису, а Бразилія – з водою Амазонки
Expo-2020

Гості виставки також могли взяти участь у спецпроекті щодо відновлення лісів Амазонки. Відвідувачам пропонували висадити на їхню честь іменні дерева – для цього потрібно було залишити електронну пошту та дані. Загалом у рамках проекту планується виростити 20 000 іменних дерев. Саджанці будуть вирощені із насіння. Про те, як триває процес, учасникам спецпроекту щотижня повідомлятимуть електронною поштою.

Чехія

У павільйоні Чехії представлено технологію створення родючої землі в пустелі шляхом вилучення водяної пари з повітря. У межах цієї технології використовується лише сонячна енергія.

«Експо-2020» в ОАЕ: Сингапур має павільйон у вигляді оазису, а Бразилія – з водою Амазонки
Expo-2020

Нідерланди

При створенні павільйону Нідерландів використано екологічні матеріали, привезені з цієї країни. Наприклад, на даху встановлені прозорі сонячні панелі на основі органічних фотоелементів, що дозволяє значно економити ресурси.

Одним із центральних елементів павільйону стала величезна вертикальна ферма у вигляді конуса. Так, автори презентували інтегровану кліматичну систему, яка збирає воду, виробляє енергію. За рахунок інноваційних технологій у форматі вертикальних ферм пропонується вирощувати овочі, фрукти та зелень.

«Експо-2020» в ОАЕ: Сингапур має павільйон у вигляді оазису, а Бразилія – з водою Амазонки
Expo-2020

Китай

У павільйоні Китаю, який є одним із найбільших за площею, гостей знайомлять із 5G-технологіями, штучним інтелектом та «розумними» подорожами.

Територія павільйону розділена на кілька зон: «Спільні мрії», «Спільна Земля», «Спільний дім» та «Спільне майбутнє». Відвідувачі можуть познайомитися з великими проектами та досягненнями країни. Вони стосуються транспортної галузі, освоєння космічного простору та впровадження штучного інтелекту.

Філіппіни

Павільйон Філіппін зовні нагадує кораловий риф. Експозиція з використанням візуальних образів та інсталяцій поєднує мистецтво, дизайн та наукові праці, відображає історію цієї держави та її народу. Вона відображає синергію природи та людини. Жителі країни підтримують цей тренд із покоління в покоління. Усі природні багатства та ресурси розглядаються як цінний капітал.

ОАЕ

Павільйон приймаючої сторони – ОАЕ – виконаний у формі сокола, що летить. У ньому демонструються масштабні інноваційні проекти. Серед них: найбільший у світі парк сонячних батарей та проект з виробництва водню з використанням сонячної енергії «Зелений водень». Наприклад, на 130-метровому навісі павільйону встановлено близько 5000 сонячних панелей та 18 «енергетичних дерев». Разом вони виробляють 4 ГВтч альтернативної енергії на рік, якої достатньо для зарядки понад 900 тисяч мобільних телефонів.

Відвідувачам пропонують прогулятися серед коріння лісових дерев, зануритися в глибини океану, а також дізнатися про взаємини людини з природою та про те, як зміна наших звичок може скоротити викид вуглецю та негативний вплив на довкілля. Гостей також познайомлять із інноваційними проектами, в яких закладено реальні рішення, спрямовані на збереження ресурсів планети.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло