Рада планує посилити відповідальність за незаконне будівництво

Рада планує посилити відповідальність за незаконне будівництво

Законопроєкт пропонує збільшити штрафи за правопорушення у сфері містобудівної діяльності

Рада планує посилити відповідальність за незаконне будівництво
Фото: pixabay.com

Що сталося. Верховна Рада (ВР) ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5877 щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності.

Джерело. Про це йшлося на пленарному засіданні парламенту. 

Що це означає. Як ідеться у пояснювальній записці, положеннями законопроєкту, зокрема, пропонують збільшення штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Деталі. Зокрема штрафи зростуть за проведення підготовчих будівельних робіт (від 17 000 грн до 25 500 грн), за будівництво будівель без документів (до 4 поверхів – від 34 000 грн до 42 000 грн; 5 поверхів – від 51 000 грн до 59 5000 грн, за будівництво висоток та торгових центрів – від 68 000 грн до 76 500 грн).

За продаж квартир у будинках, не прийнятих в експлуатацію, пропонують штрафувати на суми від 17 000 грн до 85 000 грн залежно від поверховості будинку. 

Також законопроєкт передбачає:

  • визначення кола суб’єктів, на яких може бути накладено адміністративне стягнення;
  • регулювання питання самовільного будівництва шляхом тимчасового арешту об'єктів незаконного будівництва;
  • посилення кримінальної відповідальності за самочинне будівництво, у тому числі на територіях пам'яток культурної спадщини.

Бекграунд. Державна інспекція архітектури та містобудування винесла припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт житлового комплексу на території Національного авіаційного університету. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло