Біржа Стамбула призупинила роботу після падіння ліри до рекордних рівнів

Біржа Стамбула призупинила роботу після падіння ліри до рекордних рівнів

Фінансова політика Ердогана вганяє Туреччину у валютну кризу

Біржа Стамбула призупинила роботу після падіння ліри до рекордних рівнів
фото DR

Курс турецької ліри в п’ятницю різко впав до мінімальних значень, у зв’язку з цим Стамбульська фондова біржа призупинила роботу. Як повідомляє Bloomberg, торги на майданчику автоматично припинялися двічі за одну годину після того, як індекс Borsa Istanbul 100, який відстежує 100 найбільших компаній на стамбульській біржі, впав на 7%, пише Forbes.

Операції відновилися близько 16:42 (за київським часом), і через кілька хвилин падіння індексу прискорилося до 9,1%, зазначає агентство.

Індекс стамбульської біржі почав падіння після інтервенції центрального банку Туреччини, якій не вдалося зупинити обвал турецької ліри, пише Bloomberg. У п'ятницю валюта опустилася до історичного мінімуму, досягнувши позначки 17 лір за долар.

У четвер центробанк Туреччини знизив відсоткову ставку на аукціонах тижневого репо з 15% до 14%, решта ставок залишилася без зміни. Відразу після цього турецька ліра впала більш як на 5%. Зниження ставки у четвер стало четвертим поспіль, проте регулятор дав зрозуміти, що має намір завершити цикл пом'якшення грошово-кредитної політики.

Турецька ліра у 2021 році втратила приблизно половину своєї вартості, писав раніше Bloomberg. При цьому річне зростання споживчих цін прискорилося у листопаді до 21,3%. Інфляційні очікування на наступні 12 місяців зросли до 21,39% із 15,61%, наводило агентство дані опитування учасників ринку, проведеного Центробанком.

Але президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган дотримується точки зору, що високі ставки викликають, а не стримують інфляцію. У середині листопада він пообіцяв, що позбавить Туреччину від «лиха» високих відсоткових ставок.

Ердоган, який практично напряму керує державними фінансами, швидше за все, цілком щиро вірить, що дешеві гроші, які постійно під'їдаються інфляцією, і збільшення привабливості експорту через ослаблення ліри сприятимуть бурхливому зростанню турецької економіки, пише видання.

Як повідомлялося, турецька ліра впала до нового історичного мінімуму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло