Завод в Індії, що збирає iPhone 12, зупинився через протести у зв’язку з масовим отруєнням

Завод в Індії, що збирає iPhone 12, зупинився через протести у зв’язку з масовим отруєнням

Працівники вважають, що керівництво намагається приховати факт отруєння

Завод в Індії, що збирає iPhone 12, зупинився через протести у зв’язку з масовим отруєнням
фото Pixaby

Завод тайванської компанії Foxconn в Ченнаї (Індія), на якому збирають iPhone 12 для компанії Apple, не працюватиме до наступної неділі. Про це з посиланням на три джерела в індійському уряді, повідомляє Reuters.

Завод зупинив роботу після масових акцій протесту, учасники яких звинувачували керівництво підприємства у спробах приховати факт масового отруєння працівників у місцевій їдальні.

Представник директорату промислової безпеки та здоров'я штату Таміл-Наду повідомив агентству, що «завод був закритий минулої суботи і не працюватиме до наступної неділі».

На заводі Foxconn працюють переважно жінки, близько 7000 осіб. Минулого тижня понад 250 робітниць звернулися до місцевих лікарень зі скаргами на біль у животі, діарею, блювання, слабкість. З них 159 залишили для лікування в стаціонарі. Усі постраждалі харчуються у їдальні в гуртожитку заводу.

Оскільки керівництво заводу не зробило жодних офіційних заяв щодо інциденту, працівники вирішили, що воно намагається приховати факт отруєння.

Після того, як поширилися чутки про те, що двоє хворих померли в лікарні, решта працівників вийшли на акцію протесту, перекривши кілька доріг у передмісті, де знаходиться завод. За допомогою поліції протестувальників вдалося розігнати, було затримано і відпущено наступного дня понад 90 учасників акції протесту.

Зупинка заводу може позначитися на обсягах виробництва.

Завод Foxconn в Ченні почав випускати iPhone 12 у вересні цього року. Майже 70% смартфонів, які Apple виготовляє в Індії, продаються на місцевому ринку. За оцінками індійського видання Economic Times, 2021 року в Індії буде продано 4-5 млн iPhone та iPad.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло