Проти Microsoft почали розслідування за надання британським медикам доступу до свого сервісу

Проти Microsoft почали розслідування за надання британським медикам доступу до свого сервісу

Сервісом вже користуються близько 1,2 млн співробітників NHS

Проти Microsoft почали розслідування за надання британським медикам доступу до свого сервісу
фото Shutterstock

Корпорація Microsoft, яка подарувала британським медикам безкоштовний доступ до сервісу Teams під час пандемії коронавірусу, може стати фігурантом чергового антимонопольного розслідування, пише 3DNews.

На думку місцевих компаній, ці дії є антиконкурентними та сприяють витісненню з ринку інших гравців. Перевірку з цього питання ініціював міністр підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великобританії Квазі Квартенг.

Microsoft надала безкоштовний доступ до своєї платформи комунікацій Teams для співробітників Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS) у березні цього року.

Згідно з наявними даними, сервісом користуються близько 1,2 млн співробітників NHS. Крім того, можливість безкоштовного використання Teams дозволила Британії заощадити мільйони фунтів стерлінгів.

Проте британські компанії, що працюють у цій сфері, визнали крок Microsoft спробою «підім'яти під себе» сектор охорони здоров'я. На їхню думку, американська компанія змусить NHS перейти на використання платних сервісів Teams. Це пов'язано з тим, що за час пандемії багато співробітників NHS звикнуть до використання платформи Microsoft і їм буде складно відмовитися від її використання, коли ситуація покращиться.

Однак інші постачальники альтернативних рішень на той момент вже будуть витіснені з ринку, тому люди фактично не мають інших варіантів, крім як продовжити використання Teams в рамках платних підписок, вважають вони.

Тепер маневр Microsoft буде розглянутий місцевими регуляторами з ініціативи уряду.

Крім того, розробник сервісу Slack, що конкурує з Teams, придбаного компанією Salesforce за $28 млрд в 2020 році, подав офіційну скаргу на Microsoft в Єврокомісію. Він вважає, що американська компанія просуває власний продукт, порушуючи принципи вільної конкуренції, видавлюючи суперників і монополізуючи ринок.

Нагадаємо, Microsoft надасть клієнтам інструменти для самостійного ремонту пристроїв.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло