Конфлікт між Литвою і КНР: Китай погрожує серйозними санкціями і закриттям німецьких заводів

Конфлікт між Литвою і КНР: Китай погрожує серйозними санкціями і закриттям німецьких заводів

Китай має право заборонити будь-якій компанії продавати продукцію з китайськими компонентами у Литву

Конфлікт між Литвою і КНР: Китай погрожує серйозними санкціями і закриттям німецьких заводів
фото Shutterstock

Литва, відкривши у Вільнюсі представництво Тайваню, спровокувала масштабний конфлікт із Китаєм, який не визнає автономію Тайваню і вважає його своєю територією.

Зокрема, Китай планує запровадити санкції проти Литви, пише Bloombergз посиланням на globaltimes.cn.

«Є багато способів, якими Китай може подати Литві урок. Один з них може бути більш ефективним, ніж інші: Санкції проти іноземного бізнесу у стилі США», – пише видання.

Китай має право заборонити будь-якій компанії продавати продукцію з використанням китайських компонентів або технологій у Литву. І навпаки, заборонити іноземним компаніям продавати у Китаї продукти, що містять сировину та компоненти з Литви.

«Політики у Вільнюсі можуть вважати, що торгівля між Китаєм і Литвою настільки мала, що вони можуть безрозсудно розіграти «тайванську карту», щоб догодити Вашингтону, сподіваючись отримати поплескування по плечу. Але ніколи не слід недооцінювати рішучість Китаю захищати свої національні інтереси», – пише Global Times.

Крім того, німецькі інвестори попередили Литву про можливе закриття своїх заводів у цій країні через конфлікт.

Погіршення економічних відносин між Литвою та Китаєм, спровоковане відкриттям у Вільнюсі представництва Тайваню, викликає «велике занепокоєння» у німецьких промисловців, пише Bloomberg.

З найбільш серйозними проблемами через кризу зіткнулися виробники торфу, лазерів та автокомпонентів.

Через обмеження, накладені на Литву китайським урядом, вони тепер не можуть розвивати виробництво, отримувати комплектуючі з Китаю та експортувати готову продукцію до КНР.

Якщо не буде знайдено рішення щодо відновлення економічних відносин між Вільнюсом та Пекіном, німецькі заводи у Литві можуть бути закриті, попереджає торгова палата.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло