Берлінський завод Tesla може зіткнутися з проблемами водопостачання

Берлінський завод Tesla може зіткнутися з проблемами водопостачання

Місце для будівництва заводу в лісі під Берліном виявилося вкрай проблемним

Берлінський завод Tesla може зіткнутися з проблемами водопостачання
фото проекту Tesla

У Німеччині суд відклав дату слухань у справі щодо узгодження необхідних обсягів водопостачання для нового підприємства Tesla під Берліном. Їх перенесли з цього тижня на невизначений термін. Одна з причин – настання святкових днів, під час яких установи в Німеччині не працюватимуть.

Проте самого моменту прийняття компанією Tesla рішення побудувати підприємство з випуску електромобілів на околицях Берліна захисники природи висловлювали серйозну стурбованість станом місцевої системи водопостачання, яка розрахована на споживання не більше 4 млн кубометрів води на рік, пише CNBC.

Глава компанії Ілон Маск досі висловлював впевненість, що підприємство почне збирання електромобілів у поточному місяці. Але вже зараз зрозуміло, що розгляд усіх отриманих місцевою владою документів відкладе момент винесення вердикту до початку наступного року.

Як пояснюється у претензії захисників довкілля, місцева система водопостачання розрахована на споживання лише 4 млн кубометрів води на рік, а підприємство Tesla має використовувати не менше 1,4 млн кубометрів на рік, що змусить усіх інших терпіти значний дефіцит води.

Враховуючи традиційні для компанії темпи експансії виробництва, у певний момент саме водопостачання може стати «вузьким місцем», не кажучи вже про можливі наслідки такого дисбалансу інших місцевих споживачів водних ресурсів.

Представники позивача стверджують, що узгоджені з Tesla обсяги споживання води не були протестовані та підкріплені належними розрахунками.

До речі, саме природоохоронні заходи найбільше стримували будівництво підприємства у Німеччині. Спочатку громадськість протестувала проти вирубки 80 гектарів лісу під будівництво виробничих корпусів. Пізніше екологи висловлювали занепокоєння впливом будівельних робіт на життєдіяльність місцевих змій та жаб. Порушувалася і проблема водопостачання, однак досі вона не доходила до стадії судових розглядів.

Як повідомлялося, Ілон Маск відмовився від субсидій обсягом мільярд євро на будівництво заводу під Берліном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло