Мексика вирішила припинити експорт сирої нафти з 2023 року

Мексика вирішила припинити експорт сирої нафти з 2023 року

Країна продає за кордон сире паливо і потім імпортує надто дорогі нафтопродукти після переробки

Мексика вирішила припинити експорт сирої нафти з 2023 року
фото Shutterstock

Мексика має намір припинити експорт сирої нафти з 2023 року, про це заявив гендиректор державної нафтової компанії Petroleos Mexicanos (Pemex) Октавіо Ромеро, пише Bloomberg, на яке посилається Forbes.

За словами Ромеро, у 2022 році країна хоче скоротити обсяги нафти, що постачається за кордон, до 435 000 барелів на день і наступного року довести їх до нуля.

Уряд прем'єр-міністра Мексики Андреса Мануеля Лопеса Обрадора хоче створити повний цикл переробки нафти на внутрішньому ринку, пояснив Bloomberg. Зараз Мексика продає за кордон сиру нафту і потім імпортує вже перероблені дорогі нафтопродукти, наприклад, бензин і дизель. Значну частину палива, що споживається, Мексика закуповує у нафтопереробних підприємств США. Обрадор хоче розвивати виробництво нафтопродуктів у Мексиці замість закуповувати їх в інших країнах.

У листопаді Pemex поставила за кордон трохи більше 1 млн барелів на добу. За словами Ромеро, 2022 року обсяги переробки нафти в Мексиці досягнуть 1,51 млн барелів на добу, а 2023-го – 2 млн барелів на день.

Країна купує завод для переробки нафти в Техасі – хоча підприємство розташоване на території США, воно вважатиметься частиною мексиканської нафтової системи, зазначає агентство.

Мексика – один із найпомітніших учасників світового нафтового ринку останніх кількох десятиліть: на піку в 2004 році Pemex постачала за кордон майже 1,9 млн барелів на добу і брала участь у засіданні ОПЕК як спостерігач, уточнює Bloomberg.

 Навесні 2020 року Мексика поставила під загрозу досягнення нової угоди ОПЕК та Росії щодо скорочення видобутку нафти. Країна не погоджувалась на запропоновані їй обсяги зниження експорту. Частину з них, як казав Обрадор, у результаті вирішили взяти на себе США.

Нагадаємо, Goldman Sachs назвав 6 енергокомпаній, чиї акції зростуть найбільше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло