Голландські урбаністи розробили план перетворень Соледару для приваблення туристів

Голландські урбаністи розробили план перетворень Соледару для приваблення туристів

Дослідники сфокусувалися на двох публічних просторах – Юрчиній горі та міському парку

Голландські урбаністи розробили план перетворень Соледару для приваблення туристів
Урбаністи Марйо ван Шайк та Фулко Трефферс

Що сталося. Дослідниця Марйо ван Шайк та урбаніст Фулко Трефферс приїхали у Соледар на Донеччині, щоб розробити заходи щодо збільшення привабливості міста для туристів та комфорту для місцевих жителів.

Джерело. Про це відомо з пресрелізу.

Коментар. «Перше, що ми побачили у Соледарі, – це просто чудовий парк, у якому не зустріли жодної людини. Наступного дня ми спустилися у соляні шахти та були вражені їхньою красою. Коли вийшли на поверхню, то зрозуміли: якщо люди змогли зробити такі красиві шахти, то зможуть зробити красивим і місто», – розповідає Марйо ван Шайк.

Деталі. Упродовж кількох тижнів урбаністи працювали разом із локальною спільнотою, міською владою та командою фонду «Ізоляція». Вони досліджували Соледар як комплекс надземної та підземної інфраструктури.

Дослідники сфокусувалися на двох публічних просторах – Юрчиній горі та міському парку.  

Що це означає. Дизайнери розробили план можливих змін у міському просторі.

На Юрчиній горі запропонували створити зону для занять фітнесом, зону для запуску повітряних зміїв, зону, де можна насолоджуватися краєвидом тощо.

Центральний парк порадили засадити деревами, квітами у різних зонах, зробити парк більш округлим, щоб люди не просто перетинали його, а могли гуляти по колу. Довкола  розташувати різні мистецькі об’єкти від «Ізоляції», пов’язані з сіллю та історією міста.

Дослідники запропонували додати парку кольорів, наприклад, встановити прапори різних країн і підсвітку – щоб і вночі ці кольори не зникали. 

Бекграунд. Раніше Mind розповів про сучасне мистецтво у Соледарі: звіроящери, біблійні сюжети та магічний реалізм.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло