«Укренерго» подало заявку на отримання статусу члена-спостерігача в ENTSO-E

«Укренерго» подало заявку на отримання статусу члена-спостерігача в ENTSO-E

Рішення мають ухвалити на засіданні Асамблеї ENTSO-E

«Укренерго» подало заявку на отримання статусу члена-спостерігача в ENTSO-E
Фото: УНІАН

Що сталося. НЕК «Укренерго» подала заявку на отримання статусу «члена-спостерігача» (observer-membership) в організації ENTSO-E, яка об’єднує 42 операторів системи передачі із 35 країн Європи. 

Джерело. Про це повідомила пресслужба підприємства.

Що це означає. Здобуття статусу «члена-спостерігача» в ENTSO-E є кроком до постійного членства компанії в ENTSO-E, а відповідно і до повноцінної інтеграції України в європейський електроенергетичний простір.

Зокрема, статус «члена-спостерігача» в ENTSO-E дозволяє брати участь у засіданнях Регіональної Групи ENTSO-E «Континентальна Європа». Також представники компанії зможуть увійти до робочих та експертних груп ENTSO-E, які займаються питаннями розвитку ринку електроенергії, балансування, допоміжних послуг, електронного обміну даними, інтеграції ВДЕ та багатьох інших.

Також фахівці «Укренерго» зможуть отримати доступ до інформаційних платформ та ІТ-інструментів, якими користуються оператори систем передачі ENTSO-E. Серед них – платформи для обміну даними в режимі реального часу, системи, які дають можливість швидко реагувати на зміни в умовах роботи мережі, ефективно проводити оперативне планування та інше.

Деталі. Рішення про надання «Укренерго» статусу «члена-спостерігача» мають ухвалити на засіданні Асамблеї ENTSO-E.

Бекграунд. Подача заявки стала можливою після того, як НКРЕКП сертифікувала «Укренерго»як оператора системи передачі європейського зразка за моделлю ISO.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло