АМКУ оштрафував «Ощадбанк» за неконкурентні умови обслуговування «Картки киянина»

АМКУ оштрафував «Ощадбанк» за неконкурентні умови обслуговування «Картки киянина»

Комітет з’ясував, що банк самостійно встановлював умови відкриття та ведення рахунків

АМКУ оштрафував «Ощадбанк» за неконкурентні умови обслуговування «Картки киянина»
Фото: УНІАН

Що сталося. Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував «Ощадбанк» на 503 552 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Мова про зловживання банком його монопольним становищем під час участі у проєкті «Муніципальна картка «Картка киянина».

Джерело. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Деталі. Комітет з’ясував, що «Ощадбанк» був одноосібним банком-учасником проєкту та в його межах самостійно встановлював порядок і умови відкриття та ведення карткових рахунків.  

З червня 2016 року по грудень 2021 року банк висував умовою отримання «Картки киянина» обов’язкове підключення платної послуги СМС-інформування. Також у цей же період під час реєстрації карток у мобільному банкінгу «Ощад 24/7» відбувалася автоматична активація платної послуги СМС-інформування. 

Оскільки АТ «Ощадбанк» був єдиним банком-учасником проєкту, власники відповідних карток змушені були погоджуватися на його умови та зазнавали фінансових витрат. 

Коментарі. «Ощадбанк» висловлює незгоду з сьогоднішнім рішенням АМКУ. Наша позиція ґрунтується на тому факті, що ця програма започаткована Київською міською держадміністрацією у 2015 році, й «Ощадбанк» долучився до проєкту як додатковий учасник», – прокоментували в банку.

Банк зазначив, що займає монопольне становище на ринку послуг з ведення цих рахунків у зв’язку з обставинами, які не залежать від банку: спочатку активну участь у реалізації цього проєкту брав лише банк «Хрещатик», який згодом ліквідували. «Ощадбанк» задля недопущення соціальної напруги був змушений перевипустити картки для клієнтів банку «Хрещатик». Інші банки також мали та мають можливість долучитися до проєкту. Окрім того, для «Ощадбанку» цей проєкт є більше соціальним, аніж комерційним. Оскаржувати чи ні рішення АМКУ «Ощадбанк» вирішить після його отримання та детального вивчення

Бекграунд. Раніше «Ощадбанк» почав обслуговувати українців з використанням е-паспортів. Потрібно повідомити менеджеру номер штрих-коду електронного документа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло