Євросоюз може визнати атомну енергетику і газ екологічними, Німеччина проти

Євросоюз може визнати атомну енергетику і газ екологічними, Німеччина проти

Прийняття документу може бути заблоковане, якщо проти виступлять більшість країн чи Європарламент

Євросоюз може визнати атомну енергетику і газ екологічними, Німеччина проти
фото Pixaby

Атомна енергія найближчим часом може бути визнана екологічно безпечною у ЄС. Єврокомісія у суботу, 1 січня, направила державам-членам Євросоюзу відповідний проект ухвали. Цей документ негайно викликав критику Німеччини, пише Deutsche Welle.

Згідно з документом, атомна енергія класифікується як екологічна. Крім того, газ із деякими застереженнями також пропонується вважати «зеленим» джерелом енергії. Відповідно, інвестиції в атомні електростанції слід вважати стійкими, якщо вони забезпечують поховання радіоактивних відходів, а їхнє будівництво було схвалено до 2045 року.

Що стосується електростанцій на природному газі, вони зможуть отримати «зелене» маркування, якщо їх будівництво було дозволено до 2030 року. Крім того, їм потрібно буде замінити застарілу техніку та утримувати обсяг викидів СО2 у рамках встановленої норми.

Держави-члени ЄС мають вивчити проект постанови. Його прийняття ще може бути заблоковане, якщо проти виступлять більшість країн чи Європарламент.

Міністр охорони довкілля та ядерної безпеки ФРН Штеффі Лемке розкритикувала плани Єврокомісії як «абсолютно неправильні».

«Джерело енергії, яке у разі аварії на реакторі може призвести до руйнівних екологічних катастроф і залишає по собі величезну кількість небезпечних високорадіоактивних відходів, не може бути екологічним», – заявила вона.

До 1 січня в Німеччині було виведено з експлуатації три атомні електростанції. У країні залишилося лише три АЕС, але й вони мають завершити роботу через рік.

На визнанні Єврокомісією екологічної атомної енергії наполягають Франція, Польща та шість інших східноєвропейських країн. Їхні аргументи полягають у тому, що без використання енергії атома ЄС не вдасться стати нейтральним щодо впливу на клімат до 2050 року, чого вимагають міжнародні зобов'язання.

Як пише агентство AFP з посиланням на дипломатів у Брюсселі, Франція, більша частина енергії в якій виробляється на АЕС, вела інтенсивні закулісні переговори з іншими членами Євросоюзу, щоб переконати їх підтримати цю позицію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло