У Венеції новий міст зі скла виявився надто слизьким, архітектора оштрафували

У Венеції новий міст зі скла виявився надто слизьким, архітектора оштрафували

Влада виділить 500 000 євро на те, щоб переробити незручний міст

У Венеції новий міст зі скла виявився надто слизьким, архітектора оштрафували
фото Note Ligali/Wikimedia Commons

У Венеції понад 400 мостів, при цьому Гранд-канал перетинає лише чотири з них. Останній із збудованих – це 94-метровий склобетонний міст Конституції за проектом іспанського архітектора Сантьяго Калатрави, пише TJournal.

Його звели у 2008 році, до 60-ої річниці ухвалення головного в Італії закону. Він пов'язує вокзал Санта Лючія та площу П'яццале Рома з автовокзалом.

Міст Конституції з самого початку викликав численну критику від місцевих жителів, які називали його «скляним язиком» та «риб'ячим хвостом». Багато хто вважав, що міст у сучасному стилі не вписується в архітектуру Венеції.

Конструкцію, якою можна пройти тільки сходами, також критикували за відсутність пандусів для людей з обмеженими можливостями. Поруч із мостом збудували додаткові конструкції для переміщення людей, але вони періодично переставали працювати – іноді з людьми всередині. Потім людей, які не можуть пройти мостом, стали перевозити з берега на берег на баржах.

Ще однією актуальною проблемою стало скляне покриття мосту: багато хто скаржився, що він надто слизький – особливо важко пройти його в дощ і взимку.

Італійський суд вже оштрафував за «волаючу недбалість» архітектора Калатраву на 78 000  євро та інженера-куратора будівництва Сальваторе Венто – на 11 000. Для порівняння: сам міст замість запланованих 7 млн євро обійшовся в 11,6 млн.

Чиновники намагалися впоратися із проблемою, обробляючи слизьку поверхню смолою та встановлюючи обмежувальні знаки, але у тривалій перспективі такі заходи визнали неефективними.

Тепер Венеція остаточно вирішила замінити напівпрозоре скло на камінь трахіт. Влада міста виділить 500 000 євро на заміну пішохідної секції мосту.

Нагадаємо, Італія заборонила великим круїзним суднам запливати в центральну частину Венеції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло