Бустерну дозу вакцини дозволили для всіх осіб віком від 18 років

Бустерну дозу вакцини дозволили для всіх осіб віком від 18 років

Moderna та Pfizer найкраще підходять для введення бустерної дози

Бустерну дозу вакцини дозволили для всіх осіб віком від 18 років
Фото: pixabay.com

Що сталося. В Україні дозволили введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх категорій населення віком від 18 років.

Джерело. Про на своїй фейсбук-сторінці повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Деталі. Ляшко уточнив, що бустерна доза може вводитися від шести до дев'яти місяців з дати отримання другого щеплення від COVID-19.

За його словами, після введення бустерної дози можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб із дати її введення. Згенерувати новий сертифікат можна буде у застосунку «Дія», починаючи з кінця січня 2022 року. До цього моменту діятиме сертифікат попередньої повної вакцинації.

Ляшко зазначив, що для бустерної дози перевага надаватиметься мРНК-вакцинам – Moderna або Pfizer/Comirnaty, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. При цьому тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендується також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною відповідно до дозволених в Україні схем.

Особи з ослабленим імунітетом, яким наразі вводиться додаткова доза вакцини проти COVID-19, також можуть отримати бустерну дозу. Оптимальний період введення – від трьох до шести місяців після додаткової.

Бекграунд. Раніше дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для українців віком від 60 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло