Міжнародні резерви Нацбанку зросли на $1,8 млрд за рік

Міжнародні резерви Нацбанку зросли на $1,8 млрд за рік

Зростання відбулося завдяки зовнішньому фінансуванню та купівлі валюти на ринку

Міжнародні резерви Нацбанку зросли на $1,8 млрд за рік
Фото: УНІАН

Що сталося. Міжнародні резерви України становили $30,94 млрд станом на 1 січня 2022 року. Упродовж 2021 року вони зросли на $1,8 млрд або на 6%. 

Джерело. Про це повідомила пресслужба Національного банку (НБУ).

Що це означає. Міжнародні резерви збільшилися завдяки отриманню зовнішнього фінансування та купівлі валюти Нацбанком на валютному ринку.

Деталі. Загалом із зовнішніх та внутрішніх джерел у 2021 році Україна отримала $11,2 млрд, що майже компенсувало платежі з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті ($11,5 млрд). 

Зазначається, що впродовж більшої частини року пропозиція валюти на ринку переважала над попитом завдяки сприятливій світовій кон’юнктурі для основних товарів українського експорту. 

У грудні міжнародні резерви зросли на $342,5 млн, або на 1,1%. Збільшення їх обсягу зумовлювалося валютними надходженнями на користь уряду.

З них $858,3 млн надійшли від розміщення внутрішніх держоблігацій, ще $105 млн – від Світового банку. На обслуговування та погашення боргу в іноземній валюті витрачено $847,7 млн, з яких $588,2 млн – за облігаціями внутрішніх держпозик (ОВДП).

Бекграунд. Міжнародні резерви України в листопаді зросли на 3% та перевищили $30 млрд. Зростання відбулося передусім завдяки надходженню другого траншу від МВФ за програмою stand-by.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло