Енергосистема збалансована та має ресурс для забезпечення зростання споживання е/е – Галущенко

Енергосистема збалансована та має ресурс для забезпечення зростання споживання е/е – Галущенко

Другий місяць поспіль відбувається стале накопичення вугілля на складах ТЕС

Енергосистема збалансована та має ресурс для забезпечення зростання споживання е/е – Галущенко
Фото: УНІАН

Що сталося. Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що енергосистема України збалансована та має необхідний запас потужності для забезпечення зростання споживання електроенергії в опалювальному сезоні 2021-2022 років.

Джерело. Про це міністр сказав під час брифінгу в Києві.

Деталі. «Система збалансована та забезпечена необхідним ресурсом. Для прикладу, якщо вчора споживання е/е було 22 600 МВт, то за такого споживання ми маємо дуже суттєвий резерв потужності: атомної генерації понад 1 000 МВт, теплової – близько 500 МВт, ГЕС – близько 2 000 МВт. Необхідний запас потужності є», – розповів голова Міненерго.

Зазначається, що другий місяць поспіль відбувається стале накопичення вугілля на складах ТЕС. Станом на 11 січня обсяг вугілля сягнув 714 000 тонн, що майже на 200 000 тонн більше за показник у грудні 2021 року.

«Це забезпечується диверсифікацією джерел постачання через блокаду транзиту з боку Російської Федерації. Перш за все мова йде про морський шлях і, відповідно, ритмічність надходження суден в порти, що ми забезпечили в грудні, забезпечуємо в січні й будемо забезпечувати протягом усього опалювального сезону», – запевнив міністр.

Також Галущенко зауважив, що «наразі відбувається суттєве зростання споживання електроенергії: приблизно на 6% у порівнянні з минулим опалювальним сезоном». Водночас на стільки ж знижується споживання газу. 

Бекграунд. Нагадаємо, що виробництво електроенергії за рік зросло на 5,2%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло