Влада Казахстану змусить великі компанії сплачувати внески в «народний фонд»

Влада Казахстану змусить великі компанії сплачувати внески в «народний фонд»

Гроші з нього підуть, за словами Токаєва, на соціально важливі галузі – здоров’я, освіту тощо

Влада Казахстану змусить великі компанії сплачувати внески в «народний фонд»
фото DR

Влада Казахстану зобов'яже великий бізнес робити внески до «народного фонду», гроші з якого будуть спрямовуватися, зокрема, на охорону здоров'я, освіту та соціальну підтримку. Про це повідомив президент Касим-Жомарт Токаєв під час виступу у мажилісі (нижній палаті парламенту). Про це пише The Bell з посиланням на телеканал «Хабар 24».

«Сьогодні я доручаю створити громадський соціальний фонд, – оголосив Токаєв. – Він займатиметься вирішенням реальних проблем у сфері охорони здоров'я, освіти, соціальної підтримки – наприклад, за допомогою дітей із рідкісними захворюваннями. Будуватимемо спортивні об'єкти для дітей у містах, районах, селищах, селах. Допоможемо дітям. Підтримаємо культуру. Допоможемо Алма-Аті оговтатися від страшної трагедії».

Це не фонд президента чи уряду – це «фонд усіх казахстанців, це народний фонд», наголосив президент. За його словами, фінансуватиметься він із приватних та державних джерел, планується залучення допомоги міжнародних благодійних організацій. Туди підуть і обов'язкові відрахування «оператора лотерейної діяльності, центру обліку ставок та інших монополістів», додав Токаєв.

«Звісно, – продовжив він, – ми очікуємо на значні та регулярні відрахування – я наголошую, регулярні відрахування – до фонду великого бізнесу. Завдяки першому президентові – єлбаси [Нурсултану Назарбаєву] – у країні з'явилася група дуже прибуткових компаній та прошарок людей, багатих навіть за міжнародними мірками. Вважаю, що настав час віддати належне народу Казахстану та допомагати йому».

Уряд має визначити ті компанії, які будуть вносити гроші, та погодити з ними розмір щорічних внесків, повідомив Токаєв.

Токаєв зазначив, що очікує також «участі від тих осіб, які, володіючи величезними коштами, перебувають у тіні».

Під час засідання мажилісу Токаєв також оголосив, що основну місію ОДКБ завершено. За його словами, виведення військ розпочнеться за два дні і займе не більше десяти днів. Новим прем'єром був призначений Аліхан Смаїлов, який обіймав посаду першого заступника прем'єра.

На початку січня в Казахстані відбулися масові протести: вони почалися в окремих регіонах через зростання цін на скраплений газ, а потім поширилися на всю країну. Токаєв відправив у відставку уряд, попросив про допомогу у лідерів ОДКБ і зайняв посаду голови Ради безпеки країни, яку до цього обіймав Нурсултан Назарбаєв.

Нагадаємо, джерела, знайомі із ситуацією, писали, що для погромів у Казахстані використовували колишніх в'язнів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло