Європейський регулятор пояснив, чому не можна робити ревакцинацію надто часто

Європейський регулятор пояснив, чому не можна робити ревакцинацію надто часто

Щеплення частіше, ніж раз у 4 місяці, може спричинити ослаблення імунітету

Європейський регулятор пояснив, чому не можна робити ревакцинацію надто часто
фото DR

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) застерігає, що не можна проводити ревакцинацію від коронавірусу частіше, ніж три рази на рік або один раз на чотири місяці – інакше є ризик ослаблення імунної системи людей, пише Reuters.

«Хоча використання вакцин-бустерів може залишатися частиною екстрених планів, стратегія ревакцинації через короткі інтервали часу не є життєздатною», – цитує керівника напряму стратегій вакцинації EMA Марко Кавалері.

Медична система має перейти від пандемічної реакції на коронавірус до ендемічної, схожої на давно відпрацьовану для вірусу грипу – із затвердженими сезонними графіками щеплень, додав він.

Досі немає свідчень щодо користі четвертої дози вакцини (другої ревакцинації), застосування якої вже розпочав Ізраїль для вразливих груп населення.

EMA визнає, що зібраних даних про взаємодію омікрон-штаму з вакцинами та його епідеміологічних особливостях поки що недостатньо, щоб ухвалити рішення про необхідність особливої омікрон-специфічної вакцини.

Але якщо таке рішення буде прийнято, нові вакцини не можуть схвалюватися раніше квітня. Для їхнього масового застосування необхідна всесвітня координація, підкреслив Кавалері.

За всіма ознаками омікрон-хвиля коронавірусу буде вищою за всі попередні через його високу заразність (при не такій високій смертності).

Цього тижня в США було встановлено абсолютний рекорд добової захворюваності, а ВООЗ попередила, що в найближчі півтора-два місяці «омікроном» може заразитися половина населення Європи.

На думку ВООЗ, «Омікрон» не буде останнім штамом COVID в умовах, коли мільярди невакциновані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло