Зеленський хоче поширити обмеження для олігархів за кордоном

Зеленський хоче поширити обмеження для олігархів за кордоном

Очікується, що закордонні партнери контролюватимуть діяльність українських олігархів

Зеленський хоче поширити обмеження для олігархів за кордоном
Фото: УНІАН

Що сталося. Президент Володимир Зеленський на останньому засіданні Ради національної бнзпеки й оборони (РНБО) доручив відпрацювати механізм взаємодії з міжнародними та іноземними партнерами, щоб статус олігарха та пов'язані з ним обмеження поширювалися й за межі України.

Джерело. Про це в ефірі каналу «Рада» повідомив міністр юстиції Денис Малюська, передає «Інтерфакс-Україна».

Що це означає. Очікується, що закордонні партнери також встановлюватимуть додатковий контроль над активами та діяльністю українських олігархів на їхній території. 

Деталі. За словами Малюськи, статус олігарха і так призведе до перешкод для ведення бізнесу за кордоном, але керівництво країни хоче, «щоб це було також нормативно врегульовано».

Міністр зазначив, що підготовка до набуття чинності закону про деолігархізацію триває за планом. Шестимісячний термін на позбавлення від визначених законом ознак олігарха закінчується 7 травня, після цього розпочнеться збір інформації та підготовка проєктів рішень РНБО.

Коментар. «Опір великий, війна не закінчилася. Ще є кілька рубежів захисту, які, очевидно, будуть задіяні олігархами. Але поки нічого непрогнозованого не сталося, вони не придумали чогось такого, чого ми заздалегідь не очікували», – зазначив Малюська.

Бекграунд. 5 листопада Зеленський підписав антиолігархічний закон, згідно з яким олігархами вважатимуться люди, які одночасно беруть участь у політичному житті; мають значний вплив на ЗМІ; є кінцевими бенефіціарними власниками компанії, яка має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище; мають активи на понад мільйон прожиткових мінімумів.

Антиолігархічний закон має забезпечити правові рамки для відокремлення великого бізнесу від політичної боротьби та для обмеження деструктивного впливу привілейованих (олігархічних) інтересів на економічне життя України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло