Обсяги ринку землі зросли на 30% у грудні

Обсяги ринку землі зросли на 30% у грудні

Зростання відбулося як за кількістю транзакцій, так і за площею землі в обігу

Обсяги ринку землі зросли на 30% у грудні
Фото: pexels.com

Що сталося. У порівнянні з листопадом, обсяги ринку землі в останній місяць 2021 року зросли як за кількістю угод купівлі-продажу, так і за площею землі в обігу приблизно на 30%.

Джерело. Про це йдеться в огляді стану земельних відносин.

Деталі. Згідно з повідомленням, сукупна площа проданих земель у грудні перевищила 49 000 гектарів, а кількість угод купівлі-продажу сягнула майже 19 500.

Вперше за шість місяців від запуску ринку щоденна кількість угод перевищила тисячу у грудні. Такі показники спостерігалися п'ять разів впродовж грудня. Крім того, шість разів у грудні щоденна площа землі в обігу перевищувала 2500 га.

Абсолютний рекорд зафіксували 23 грудня – майже 1200 транзакцій і понад 3 000 га проданих земель.

Зазначається, що структура угод від місяця до місяця вже є стабільною: найбільша кількість транзакцій відбувається із землями для ведення особистого селянського господарства (32 600 угод).

Натомість за сукупною площею проданих земель дві третини складає товарна сільськогосподарська земля (102 400 тисячі га), ще третина – земля ОСГ.

Більша частина проданих земель у розподілі за типом угідь – це рілля (86,2%), частка сіножатних та пасовища становлять лише 10,6%, а всі інші типи та суміші різних типів угідь становлять лише 3,2% від площі землі в обігу.

Бекграунд. Нагадаємо: Шмигаль заявляв, що очікуються додаткові $10 млрд інвестицій від ринку землі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло