Україна у 2021 році залишила список найуразливіших країн

Україна у 2021 році залишила список найуразливіших країн

Покращення відбулося завдяки накопиченню резервів та покращенню платіжного балансу

Україна у 2021 році залишила список найуразливіших країн
Фото: pixabay.com

Що сталося. Україна у 2021 році залишила список найуразливіших та менш стійких країн за версією берлінської компанії Scope, яка обчислює індекс External Vulnerability and Resilience rankings (рейтинг уразливості та стійкості до зовнішніх шоків). 

Джерело. Про це повідомив член Ради Національного банку України (НБУ) Віктор Козюк в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Згідно з повідомленням, покращення відбулося завдяки спроможності продовжувати накопичувати валютні резерви, покращенню платіжного балансу та зниженню обсягів виплат за останній рік.

Торік Україна була в найбільш ризикованому овалі на графіку: серед країн, які найуразливіші та найменш стійкі.

Вихід України з цього овалу у 2021 році, на думку члена Ради НБУ, «створює певний запас міцності». Козюк вважає, що певне покращення на стороні зовнішнього сектора «говорить про стриманий оптимізм, пов'язаний з уразливістю до зовнішніх шоків».

Коментар. «При цьому Україна залишається за показником зовнішньої вразливості на 80-му місці. Тобто, ймовірність того, що ми випали з цього овалу назавжди, не 100%. Потрібно працювати, щоб ми туди не повернулися», – зауважив експерт.

Зазначається, що в списку найуразливіших країн у 2021 році перебувають Туреччина, Вірменія, Білорусь та Грузія.

Бекграунд. Нагадаємо, що Україна покращила позиції у рейтингу паспортів світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло