Аналітики повідомили про рекордні продажі ПК та ноутбуків у 2021 році - лідирує Apple
Дефіцит чипів завадив нормальному зростанню цієї галузі

Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп'ютерів – це майже на 15% більше, ніж у 2020-му, пише vc.ru.
Експерти відзначають, що ринок міг би зрости ще сильніше, але цьому завадив дефіцит комплектуючих.
Зокрема, гостро не вистачало цього року відеокарт, високопродуктивних SSD-накопичувачів та мікроконтролерів.
Натомість увагу користувачів привернули операційні системи: у 2021 році Microsoft випустила Windows 11, Apple – MacOS Monterey, а Google істотно оновила Chrome OS.
80,6% від проданих пристроїв припало на ноутбуки, а решта 19,4% – на готові ПК. Середня вартість комп'ютера склала $733.
Провідні виробники збільшували поставки протягом року, але за темпами зростання (+22,1%) всіх випередила Apple, продемонструвавши один із найуспішніших четвертих кварталів – на це, ймовірно, вплинув запуск MacBook Pro.
Проте за загальним відвантаженням компанія майже вдвічі відстала від Dell, яка контролює 17% ринку разом із дочірньою Alienware – холдинг продав 59,303 млн пристроїв.
На другому місці з 74,104 млн та часткою в 21,2% розташувалася HP. У 2021-му компанія зосередилася на високопродуктивних рішеннях для бізнесу та ігор, тому зростання серед вендорів виявилося мінімальним (+9,3%).
Найбільшим постачальником, як і раніше, залишається Lenovo. Китайська корпорація відвантажила рекордні 81,935 млн пристроїв та контролює майже чверть ринку (23,5%).
Аналітики сходяться на думці, що динаміка збережеться і в 2022 році, але пропозиція залишиться обмеженою – особливо в комерційному сегменті, де попит є найстійкішим.
На ситуацію може вплинути сплеск заражень Covid-19.
«В умовах дистанційного навчання та віддаленої роботи, користувачі знову сконцентруються на настільних пристроях», – зазначають експерти.
Раніше дослідники з IDC припустили, що баланс попиту та пропозиції на ринку електроніки відновиться до середини 2022 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].