Аналітики повідомили про рекордні продажі ПК та ноутбуків у 2021 році - лідирує Apple

Аналітики повідомили про рекордні продажі ПК та ноутбуків у 2021 році - лідирує Apple

Дефіцит чипів завадив нормальному зростанню цієї галузі

Аналітики повідомили про рекордні продажі ПК та ноутбуків у 2021 році - лідирує Apple
фото Pixaby

Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп'ютерів – це майже на 15% більше, ніж у 2020-му, пише vc.ru.

Експерти відзначають, що ринок міг би зрости ще сильніше, але цьому завадив дефіцит комплектуючих.

Зокрема, гостро не вистачало цього року відеокарт, високопродуктивних SSD-накопичувачів та мікроконтролерів.

Натомість увагу користувачів привернули операційні системи: у 2021 році Microsoft випустила Windows 11, Apple – MacOS Monterey, а Google істотно оновила Chrome OS.

80,6% від проданих пристроїв припало на ноутбуки, а решта 19,4% – на готові ПК. Середня вартість комп'ютера склала $733.

Провідні виробники збільшували поставки протягом року, але за темпами зростання (+22,1%) всіх випередила Apple, продемонструвавши один із найуспішніших четвертих кварталів – на це, ймовірно, вплинув запуск MacBook Pro.

Проте за загальним відвантаженням компанія майже вдвічі відстала від Dell, яка контролює 17% ринку разом із дочірньою Alienware – холдинг продав 59,303 млн пристроїв.

На другому місці з 74,104 млн та часткою в 21,2% розташувалася HP. У 2021-му компанія зосередилася на високопродуктивних рішеннях для бізнесу та ігор, тому зростання серед вендорів виявилося мінімальним (+9,3%).

Найбільшим постачальником, як і раніше, залишається Lenovo. Китайська корпорація відвантажила рекордні 81,935 млн пристроїв та контролює майже чверть ринку (23,5%).

Аналітики сходяться на думці, що динаміка збережеться і в 2022 році, але пропозиція залишиться обмеженою – особливо в комерційному сегменті, де попит є найстійкішим.

На ситуацію може вплинути сплеск заражень Covid-19.

«В умовах дистанційного навчання та віддаленої роботи, користувачі знову сконцентруються на настільних пристроях», – зазначають експерти.

Раніше дослідники з IDC припустили, що баланс попиту та пропозиції на ринку електроніки відновиться до середини 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло